Wiosenne premiery serialowe w kanałach FilmBox

Wiosną w kanałach FilmBox będą mieli w czym przebierać miłośnicy dobrych seriali. Już 8 marca 2016 roku FilmBox Premium rozpocznie emisję „American Crime” – amerykańskiego serialu z 2015 roku, który zdobył 13 nominacji do nagród Emmy i Złotych Globów. Kanał FilmBox przypomni z kolei „Na wariackich papierach”, kultową serię, od której rozpoczęła się kariera Bruce’a Willisa.

„American Crime” z miejsca stał się wydarzeniem: widzowie dostali niezwykle wciągający serial kryminalno-obyczajowy, krytycy telewizyjni – godnego następcę dzieł w rodzaju „Prawa ulicy” („The Wire”), publicyści zaś – materiał do diagnozowania kondycji Ameryki. Punktem wyjścia serialu jest napad, którego ofiarami stają się młody weteran wojenny i jego żona. Autorów bardziej interesuje jednak lawina skutków, które przestępstwo niesie za sobą dla rodzin ofiar, osób podejrzanych, ludzi przypadkowo wciągniętych w całą sprawę, społeczności niewielkiego kalifornijskiego miasta, wreszcie dla polityków i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Nic nie jest takie, jakim się z pozoru wydaje. Wychodzą na jaw osobiste tajemnice, zza publicznych masek wyzierają prawdziwe motywacje, nieostrożne słowa i młodzieńcze wybryki mogą decydować o życiu lub śmierci. Główną rolę odgrywają jednak rasowe i społeczne uprzedzenia: ofiarami są biali z klasy średniej, główny podejrzany jest czarnoskóry, zaś kluczowym świadkiem jest nielegalny imigrant z Meksyku.

To serial świetnie napisany, ale też doskonale obsadzony. Felicity Huffman (nominowana do Oscara za rolę w „Transamerica”) brawurowo gra wypełnioną rozpaczą i zimną furią matkę jednej z ofiar, która budzi po równo współczucie i odrazę. Równie fascynująca jest postać jej byłego męża (zdobywca Oscara Timothy Hutton), kórego stale doganiają winy z przeszłości. Również reszta obsady zasługuje na uznanie, co potwierdza nagroda Satellite dla całego zespołu i Emmy za rolę drugoplanową dla Reginy King.

FilmBox Premium pokaże „American Crime” jako pierwsza telewizja w Polsce. Dwa premierowe odcinki wyemitowane będą 8 marca o godzinie 21:00, kolejne – co wtorek. Jednocześnie serial będzie też dostępny w całości na platformie VoD FilmBox Live.

Startująca w marcu w FilmBox kryminalna komedia „Na wariackich papierach” miała ożywić karierę Cybill Shepherd, tymczasem stała się trampoliną do gwiazdorstwa dla jej młodszego partnera: Bruce’a Willisa. Znany z późniejszej „Szklanej pułapki” łysy twardziel był jeszcze wówczas uroczym młodzieńcem z całkiem bujną fryzurą. Kanał FilmBox przypomni serial w całości od pierwszego sezonu, dzięki czemu można będzie raz jeszcze prześledzić meandry romansu-nie romansu dwojga detektywów z przypadku: byłej modelki Maddie, która straciła fortunę przez nieuczciwego księgowego, i Davida, szefa jej agencji detektywistycznej, której głównym zadaniem do niedawna było przynoszenie strat.

„Na wariackich papierach” nie był zwykłym serialem kryminalnym i dlatego nie zestarzał się ani trochę. Śledztwa i przestępcze intrygi są tu jedynie tłem dla nieustających kłótni, złośliwości i kąśliwych żartów, których nie szczędzi sobie para głównych bohaterów. Willis do tego jeszcze co i rusz śpiewa klasyczne hity muzyki soul i r’n’b, niemiłosiernie przy tym fałszując. Od początku czuć chemię między głównymi bohaterami, ale wiszący w powietrzu romans z odcinka na odcinek nie może się jakoś zmaterializować. Jeśli dodać do tego nowatorskie pomysły scenarzystów (np. cały odcinek w konwencji szekspirowskiej) i epizody gwiazd filmowych i celebrytów (Tim Robbins, Demi Moore, Whoopi Goldberg, Pierce Brosnan, Ray Charles, zespół The Temptations, promotor bokserski Don King), absolutnie nie dziwi fakt, że serial otrzymał łącznie 10 nagród Emmy i Złotych Globów.

FilmBox będzie pokazywał kolejne sprawy agencji detektywistycznej Blue Moon codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 19:55.

W marcowych propozycjach obydwu kanałów nie zabraknie premier filmowych. FilmBox pokaże między innymi „Kupca weneckiego” – ekranizację sztuki Szekspira z Alem Pacino, Jeremym Ironsem i Josephem Fiennesem. Zupełnie innym rodzajem rozrywki są „Nastukani producenci” – kryminalna komedia o oszukańczych promotorach muzycznych z raperem Ice Cubem w głównej roli.

W marcu w FilmBox Premium będzie można zobaczyć choćby „Lokatorkę”, komediodramat ze Scarlett Johansson i Johnem Travoltą, „Zabójczego dżentelmena”, czyli reżyserski debiut Michaela Keatona, przypominający nieco „Stowarzyszenie umarłych poetów” biograficzny „Klub dyskusyjny” z rolami Denzela Washingtona i Foresta Whitakera czy „Hesher” z Josephem Gordon-Levittem jako młodym włóczęgą.

FilmBox

„Na wariackich papierach”

Premiera: wtorek, 1 marca, godzina 19:55
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 19:55

„Kupiec wenecki”

Premiera: poniedziałek, 1 marca, godzina 8:50
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 8:50

FilmBox Premium

„American Crime”

Premiera: wtorek, 8 marca, godzina 21:00 (po 2 odcinki)
Emisja: wtorek, godzina 21:00 (po 2 odcinki)

„Lokatorka”

Emisja: czwartek, 10 marca, godzina 21:00

„Zabójczy dżentelmen”

Emisja: sobota, 12 marca, godzina 21:00

„Klub dyskusyjny”

Emisja: czwartek, 17 marca, godzina 21:00

„Hesher”

Emisja: czwartek, 24 marca, godzina 21:00

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *