Telekamery 2016 na żywo w TVP2 HD

W poniedziałek, 22 lutego 2016 roku, w Teatrze Polskim w Warszawie nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie Telekamer „Tele Tygodnia”. Uroczystość będzie można śledzić na żywo w TVP2 HD. Początek transmisji o godzinie 20:05.

Koncert poprowadzą Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski. Uroczystość muzycznie uświetnią duety: Sebastian Karpiel-Bułecka i Monika Dryll, Margaret i Bartek Kasprzykowski oraz Maria Sadowska i Kacper Kuszewski.

W tegorocznej edycji plebiscytu na osobowości telewizyjne można było głosować w 11 kategoriach. W gronie nominowanych w każdej z 11 kategorii znalazła się reprezentacja Telewizji Polskiej.

W kategorii Aktorka, wśród 5 nominowanych, jest Joanna Kulig – gwiazda komediowo-obyczajowego serialu TVP2 „O mnie się nie martw”, aktorka śpiewająca, często goszcząca na obu głównych antenach TVP. Obok niej nominację otrzymały Marta Lipińska, aktorka scen warszawskich, której kreacje są ozdobą seriali TVP1: „Ranczo” i „Dziewczyny ze Lwowa” oraz Barbara Kurdej-Szatan z „M jak Miłość” w Dwójce.

W kategorii Aktor od lat bliskie związki z TVP podtrzymują nominowani w plebiscycie: Piotr Polk – od wielu sezonów w obsadzie serialu TVP1 „Ojciec Mateusz”, Michał Żebrowski z serialu „Na dobre i na złe” oraz Wojciech Zieliński z serialu TVP2 „Prokurator”.

W kategorii Serial nominacja przypadła trzem produkcjom Telewizji Polskiej: „Dziewczynom ze Lwowa” z TVP1, „O mnie się nie martw” z Dwójki i „Ranczu” z Jedynki.

Interesująco zapowiada się także rywalizacja w ramach kategorii Osobowość telewizyjna, w której TVP reprezentują Piotr Kraśko („Wiadomości” TVP1) i Michał Olszański z Dwójki.

W kolejnej kategorii – Prezenter informacji – Telewizja Polska ma tym razem aż trzech przedstawicieli. Są to Maciej Orłoś z „Teleexpressu”, Diana Rudnik z „Wiadomości” TVP1 i Tomasz Wolny z TVP2.

Do walki o Telekamerę dla Komentatora sportowego nominowani zostali dwaj dziennikarze TVP reprezentujący różne pokolenia i style komentatorskie: Dariusz Szpakowski i Jacek Laskowski.

W kategorii Prezenter pogody nominację otrzymał m.in. Jarosław Kret z TVP1 oraz Aleksandra Kostka z TVP2. W kategorii Juror nominacja przypadła artystom mocno związanym z show TVP2 – „The Voice of Poland”. Są to: Edyta Górniak oraz Tomson i Baron.

„The Voice of Poland” powalczy o Telekamerę w kategorii Program rozrywkowy, gdzie spotka się m.in. z przebojem Jedynki „Rolnik szuka żony” oraz „Paranienormalni Tonight” z TVP2.

W kategorii Serial fabularno-dokumentalny w ciekawie zapowiadającej się rywalizacji wezmą udział m.in. dwie nominowane produkcje TVP: „Sensacje XX wieku” oraz opowiadająca o ratownikach medycznych „Na sygnale”.

Duże emocje wzbudzi na pewno rywalizacja w ramach kategorii Nadzieja telewizji, w której nominowani zostali m.in. młodzi aktorzy, którzy swą pozycję w zawodzie zdobyli dzięki rolom w serialach TVP: Maciej Musiał („rodzinka.pl”, „Czas honoru”) i Stefan Pawłowski („O mnie się nie martw”). Nominację otrzymała również Marta Manowska, prowadząca program Jedynki „Rolnik szuka żony”.

Głosowanie w plebiscycie odbywało się za pomocą sms-ów, dzięki którym czytelnicy „Tele Tygodnia” po raz kolejny będą mogli wesprzeć Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Kto w tym roku otrzyma prestiżowe statuetki? Odpowiedź już dziś o godzinie 20:05 w telewizyjnej Dwójce.

Gala Telekamery „Tele Tygodnia”

Transmisja: poniedziałek, 22 lutego, godzina 20:05

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *