Piotr Lenarczyk dyrektorem programowym FOKUS TV

Piotr Lenarczyk, dotychczas pełniący funkcję zastępcy dyrektora ds. zakupów programowych, obejmuje dziś stanowisko dyrektora programowego FOKUS TV. Od dziś zmienia się także struktura zarządzania kanałem. Katarzyna Sikorska-Jędral, nadzorująca dział produkcji własnych, będzie podlegać bezpośrednio Ewie Lampart, dyrektorowi zarządzającemu FOKUS TV i prezesowi zarządu spółki TV SPEKTRUM.

Hanna Baka, dotychczasowy dyrektor programowy FOKUS TV, rozstaje się z firmą.

FOKUS TV może poszczycić się pierwszym miejscem w rankingu oglądalności kanałów dokumentalnych w 2015 roku. Hannie Bace dziękuję za jej wkład w osiągnięcie tego wyniku. Awans Piotra Lenarczyka na stanowisko dyrektora programowego jest wyrazem zaufania i przekonania, iż będzie on z sukcesem pracował na rzecz dalszego wzmacniania pozycji naszej stacji na rynku telewizyjnym – mówi Ewa Lampart, dyrektor zarządzający FOKUS TV i prezes zarządu spółki TV SPEKTRUM.

Jednocześnie z dniem dzisiejszym dział produkcji własnych, nadzorowany przez Katarzynę Sikorską-Jędral, przechodzi pod bezpośrednie zarządzanie Ewy Lampart. Dotychczas dział ten podlegał dyrektorowi programowemu FOKUS TV.

Piotr Lenarczyk związany jest z kanałem FOKUS TV od lipca 2014 roku. Początkowo pełnił funkcję szefa programingu a następnie zastępcy dyrektora ds. zakupów programowych.

Swoją karierę w mediach rozpoczął w londyńskim Technicolor Network Services w roku 2001, pracując między innymi przy tworzeniu nowych kanałów tematycznych. Od 2005 roku związany był z TVP, gdzie pełnił m.in. funkcję Dyrektora Biura Współpracy Międzynarodowej i Handlu. Po zakończeniu w 2009 roku współpracy z TVP odpowiadał za kilka projektów koprodukcyjnych realizowanych z wiodącymi stacjami telewizyjnymi i producentami europejskimi. W roku 2013 rozpoczął współpracę z firmą Polcast, gdzie zajmował się programowaniem i zakupami programowymi dla nowych kanałów tematycznych.

Ukończył socjologię na Uniwersytecie Gdańskim i matematykę na Uniwersytecie Adelphi w Nowym Jorku.

Źródło: Grupa ZPR Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *