Wiosna 2015 w Dwójce to seriale i rozrywka, nowe filmy fabularne i dokumenty. Dwójka będzie tam, gdzie mają miejsce najważniejsze wydarzenia kulturalne, m.in. na galach filmowych Orłów czy Fryderyków. “Pytanie na śniadanie” dostarczy ciekawych tematów do rozmów na cały dzień. A nowy program “Przygarnij mnie” będzie zachęcał do adopcji psów ze schronisk.

Wśród nowości TVP2 HD proponuje “Służby specjalne” Patryka Vegi, drugą serię “Krwi z krwi” w reżyserii Jana Komasy. Do ramówki powraca też “O mnie się nie martw”, czyli drugi sezon serialu z Joanną Kulig i Stefanem Pawłowskim.

Wiosną widzów czeka również szósta odsłona “rodzinki.pl”, a także dalsze losy bohaterów “M jak Miłość”, “Na dobre i na złe” oraz “Barw szczęścia”. Dodatkowo Dwójka zaplanowała dwie nowości rozrywkowe: “Latający Klub 2”, czyli wieczór kabaretowy z Góralem i Jabbarem oraz program “Paranienormalni Tonight”.

Nowością będzie też projekt “Przygarnij mnie”, zachęcający do adopcji psów ze schronisk.

Ponadto kolejne premiery w ramach Studia Teatralnego Dwójki, m.in. spektakl “Proszę Państwa, będzie wojna!” duetu Monika Strzępka i Paweł Demirski, “Walizka” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego z Adamem Ferencym, Krzysztofem Globiszem, Haliną Łabonarską i Martą Król oraz “Chłopiec malowany” Piotra Ratajczaka.

TVP2 HD zaoferuje również kino fabularne, a w nim m.in.: “Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej, “Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, “Wielki Liberace” Stevena Soderbergha, “Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec czy “Imagine” Andrzeja Jakimowskiego.

Dwójka poleca również dokumenty, w tym: “Karykaturzyści: piechota demokracji”, “Ukraińska beczka prochu”, “Nieznane powstanie w Arabii Saudyjskiej”, “Sonda o mężczyznach” czy “Hawking – krótka historia”. Na uwagę zasługują również premiery dwóch filmów dokumentalnych autorstwa Piotra Szczepańskiego: “Generacja C.K.O.D” i “Generacja C.K.O.D. 2 – plan ewakuacyjny” oraz nowe cykle: “Wyprawy” i “Sztuka codzienności”.

Z kolei magazyny kulturalne Dwójki (“Kocham kino”, magazyn publicystyki kulturalnej “Kultura, głupcze” i program “WoK – Wszystko o kulturze”) będą od marca emitowane w odświeżonej formule i w zmienionym, bardziej dogodnym czasie antenowym.

Źródło: Telewizja Polska