Wiosna 2015 w TVP2 HD

Wiosna 2015 w Dwójce to seriale i rozrywka, nowe filmy fabularne i dokumenty. Dwójka będzie tam, gdzie mają miejsce najważniejsze wydarzenia kulturalne, m.in. na galach filmowych Orłów czy Fryderyków. „Pytanie na śniadanie” dostarczy ciekawych tematów do rozmów na cały dzień. A nowy program „Przygarnij mnie” będzie zachęcał do adopcji psów ze schronisk.

Wśród nowości TVP2 HD proponuje „Służby specjalne” Patryka Vegi, drugą serię „Krwi z krwi” w reżyserii Jana Komasy. Do ramówki powraca też „O mnie się nie martw”, czyli drugi sezon serialu z Joanną Kulig i Stefanem Pawłowskim.

Wiosną widzów czeka również szósta odsłona „rodzinki.pl”, a także dalsze losy bohaterów „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe” oraz „Barw szczęścia”. Dodatkowo Dwójka zaplanowała dwie nowości rozrywkowe: „Latający Klub 2”, czyli wieczór kabaretowy z Góralem i Jabbarem oraz program „Paranienormalni Tonight”.

Nowością będzie też projekt „Przygarnij mnie”, zachęcający do adopcji psów ze schronisk.

Ponadto kolejne premiery w ramach Studia Teatralnego Dwójki, m.in. spektakl „Proszę Państwa, będzie wojna!” duetu Monika Strzępka i Paweł Demirski, „Walizka” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego z Adamem Ferencym, Krzysztofem Globiszem, Haliną Łabonarską i Martą Król oraz „Chłopiec malowany” Piotra Ratajczaka.

TVP2 HD zaoferuje również kino fabularne, a w nim m.in.: „Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej, „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, „Wielki Liberace” Stevena Soderbergha, „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec czy „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego.

Dwójka poleca również dokumenty, w tym: „Karykaturzyści: piechota demokracji”, „Ukraińska beczka prochu”, „Nieznane powstanie w Arabii Saudyjskiej”, „Sonda o mężczyznach” czy „Hawking – krótka historia”. Na uwagę zasługują również premiery dwóch filmów dokumentalnych autorstwa Piotra Szczepańskiego: „Generacja C.K.O.D” i „Generacja C.K.O.D. 2 – plan ewakuacyjny” oraz nowe cykle: „Wyprawy” i „Sztuka codzienności”.

Z kolei magazyny kulturalne Dwójki („Kocham kino”, magazyn publicystyki kulturalnej „Kultura, głupcze” i program „WoK – Wszystko o kulturze”) będą od marca emitowane w odświeżonej formule i w zmienionym, bardziej dogodnym czasie antenowym.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *