World Matchplay na żywo na antenie Sportklubu

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa 18 lipca do rywalizacji wracają najlepsi darterzy świata. Pierwszym przystankiem wznowionego sezonu będzie World Matchplay, który widzowie w naszym kraju zobaczą wyłącznie na antenie Sportklubu.

Sprawdź godziny emisji World Matchplay w PROGRAMIE TV

Dziewięć dni rywalizacji, 700 tysięcy funtów w puli nagród i tylko jeden zwycięzca – tak w liczbach wygląda pierwszy po pandemii turniej darta organizowany pod auspicjami PDC i transmitowany przez telewizję. Ze względów bezpieczeństwa impreza po raz pierwszy w historii odbędzie się bez udziału publiczności, a cały turniej przeniesiony został z Winter Gardens w Blackpool do Marshall Areny w Milton Keynes.

Jest to dla nas niespotykany krok, a decyzja o organizacji turnieju poza Blackpool i bez udziału publiczności podjęta została dopiero po wyczerpaniu wszystkich innych opcji – mówi Matt Porter, dyrektor PDC. – Federacja przeprowadziła szeroko zakrojone konsultacje z rządem, jednostkami samorządowymi, organizatorami imprezy i nadawcą telewizyjnym zanim podjęła jedyną słuszną – w takiej sytuacji – decyzję.

Turniej odbędzie się bez publiczności, ale ta zmagania najlepszych darterów świata będzie mogła śledzić w telewizji. W Polsce transmisje z całej imprezy tradycyjnie przeprowadzi Sportklub, który obszernie pokaże cały turniej w dniach 18-26 lipca.

Podobnie jak w ubiegłych latach także i w tym roku w World Matchplay wystartuje 32 najlepszych zawodników na świecie: 16 z rankingu i 16 z kwalifikacji. W gronie tym ponownie znalazł się jeden Polak, Krzysztof Ratajski. Przed rokiem był on jednym z kwalifikantów, tym razem rozstawiony jest z numerem 15. Dwanaście miesięcy temu „Polski Orzeł” w pierwszej rundzie wygrał 10:5 z Darrenem Websterem, w walce o ćwierćfinał przegrał jednak z późniejszy triumfatorem turnieju, Robem Crossem 5:11. Tym razem Ratajski celuje znacznie wyżej, miejmy nadzieję, że jego przygoda w Milton Keynes nie zakończy się na drugim meczu.

Pula nagród w tegorocznej edycji imprezy wynosi 700 tysięcy funtów. Zwycięzca otrzyma z niej aż 150 tysięcy, finalista 70 tysięcy, a półfinaliści wzbogacą się o 50 tysięcy funtów.

Sprawdź ofertę kanału Sportklub w PROGRAMIE TV

World Matchplay 2020 w dniach 18-26 lipca wyłącznie na antenie Sportklubu.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *