Prezydencki wieczór wyborczy w Polskim Radiu

Polskie Radio wyemituje w niedzielę 12 lipca „Wieczory wyborcze” aż na trzech Antenach. W specjalnych audycjach realizowanych na żywo w PR24, Jedynce i Trójce słuchacze oraz internauci będą mogli poznać wstępne wyniki i analizy ekspertów. Internauci będą mogli śledzić wydarzenie na portalu PolskieRadio24.pl.

Wieczór wyborczy PR24 rozpocznie się o godz. 20.40 i potrwa do 24.00. Moderatorem audycji będzie Łukasz Sobolewski, z politologami i socjologami porozmawia Katarzyna Gójska, a z publicystami Krzysztof Świątek. W audycji nie zabraknie łączeń z reporterami i relacji ze sztabów kandydatów na urząd Prezydenta RP. Dziennikarze zapytają swoich rozmówców, jak oceniają oni wyniki głosowania. Komentarze na gorąco i analizy pojawią się również w PR24 w magazynie informacyjnym „Północ – Południe” (od godz. 24.00), a wybory relacjonować będzie na bieżąco portal PolskieRadio24.pl.

„Wieczór wyborczy” w radiowej Jedynce rozpocznie się o godz. 20.55 i potrwa do godz. 22.30. A już o godz. 21.00, czyli tuż po zamknięciu lokali wyborczych, na antenie radiowej Jedynki przedstawione zostaną pierwsze sondażowe wyniki II tury wyborów prezydenckich. Skomentują je obecni w studiu eksperci: prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II), dr Tomasz Żukowski (Uniwersytet Warszawski) i dr Andrzej Anusz (Instytut Józefa Piłsudskiego) oraz publicyści: Marcin Piasecki (Rzeczpospolita), Samuel Pereira (portal tvp.info).

Radiowa Trójka zaprasza na „Wieczór wyborczy” od godz. 21.00. W audycji pojawią się wstępne wyniki wyborów, relacje ze sztabów wyborczych obydwu kandydatów, komentarze dziennikarzy i publicystów z kraju i zagranicy.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *