Wręczenie Nagrody Jana Nowaka Jeziorańskiego w TVP2 HD

W sobotę, 4 czerwca 2016 roku o godzinie 17:20, TVP2 HD zaprasza na relację z uroczystości wręczenia Nagrody Jana Nowaka Jeziorańskiego. Jej laureatem w 2016 roku został bp Borys Gudziak, duchowny grekokatolicki, ordynariusz Eparchii Św. Włodzimierza Wielkiego w Paryżu.

Nagroda została ustanowiona w 2004 roku przez Jana Nowaka-Jeziorańskiego, miasto Wrocław, Uniwersytet Wrocławski, Zakład Narodowy im. Ossolińskich i Kolegium Europy Wschodniej. Intencją jej twórców jest honorowanie nią osób i instytucji, które miały znaczący udział w obaleniu komunizmu, odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz istotny wkład w budowę i kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Nagrodą są honorowani ludzie wybitni, dla których praca jest środkiem do służenia dla dobra wspólnego.

Wręczenie nagrody odbędzie się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu, instytucji niezwykle zasłużonej dla polskiej kultury i historii, która gromadzi bezcenne zbiory rękopisów, książek i dzieł sztuki. To właśnie tutaj znajduje się archiwum Jana Nowaka-Jeziorańskiego i co roku, 4 czerwca, w rocznicę wyborów z 1989 roku wręczana jest nagroda Jego imienia.

Na reportaż o laureacie tegorocznej Nagrody – biskupie Borysie Gudziaku Dwójka zaprasza 4 czerwca o godzinie 13:45.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *