Piłkarski i wspomnieniowy czerwiec w Kino Polska

Czerwiec w 2016 roku roku upłynie w rytm meczów naszej reprezentacji na piłkarskich mistrzostwach Europy – i w Kino Polska również pojawi się sporo futbolu. Ale nie zabraknie też filmowych propozycji.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Tuż przed superważnym spotkaniem Polska-Niemcy kibice – a przede wszystkim zawodnicy Adama Nawałki – będą mieli szansę wzmocnić morale, oglądając w Kino Polska zwycięski mecz z roku 1410: „Krzyżaków” (czwartek, 16 czerwca, godzina 16:35) Aleksandra Forda. Kanał przypomni też nieco nowsze sukcesy polskich piłkarzy. W dwuczęściowych „Kronikach futbolowych” (czerwiec, m.in. czwartek, 16 czerwca, godzina 15:20) opowiedzą o nich najwięksi gawędziarze tego sportu: trenerzy Andrzej Strejlau i Antoni Piechniczek, dziennikarze Stefan Szczepłek, Tomasz Smokowski, Tomasz Wołek i Marian Kmita oraz reżyser Janusz Zaorski. Ilustracją będą najciekawsze futbolowe fragmenty Polskich Kronik Filmowych, widzowie na własne oczy zobaczą więc słynne gole Cieślika i Lubańskiego czy niewiarygodne obrony Tomaszewskiego.

Z okazji przypadającej 6 czerwca rocznicy urodzin Romana Wilhelmiego, w poprzedzającą sobotę, 4 czerwca, Kino Polska zaprasza na popołudnie i wieczór z filmami tego niezapomnianego aktora (sobota, 4 czerwca, od godziny 9:40). Jubileusz rozpocznie się już rano, od opowieści Stanisława Janickiego w poświęconym Wilhelmiemu odcinku „Kalejdoskopu polskiego filmu”. Tego dnia fani Romana Wilhelmiego będą mieli szansę przypomnieć sobie jego najsłynniejsze role i odkryć te mniej znane, Kino Polska przygotowało bowiem nie tylko „Zaklęte rewiry” czy „Ćmę”, ale też na przykład komedię „Rykowisko” i „Zapach psiej sierści”, łączący thriller z wątkami melodramatycznymi.

W czerwcu urodziny obchodziłby także Krzysztof Kieślowski, a że trwa jego jubileuszowy rok, na antenie Kino Polska pojawią się kolejne filmy reżysera. Tym razem będzie to zrekonstruowane cyfrowo „Podwójne życie Weroniki” (niedziela, 5 czerwca, godzina 20:00) z pamiętną rolą Irène Jacob i poruszającą muzyką Zbigniewa Preisnera. W specjalnym wydaniu „Programu obowiązkowego” (niedziela, 5 czerwca, godzina 19:30) o filmie i jego twórcy opowiadać będą operator Sławomir Idziak, sopranistka Elżbieta Towarnicka, która użyczyła głosu Jacob, Irena Strzałkowska ze Studia Filmowego TOR oraz Maria Kieślowska. Warto także zwrócić uwagę na wydanie „Programu obowiązkowego” (niedziela, 26 czerwca, godzina 19:30), którego gościem będzie Grażyna Torbicka. W rozmowie z Magdaleną Juszczyk nie tylko opowiedziała o swojej miłości do kina, ale też podsumowała dotychczasową telewizyjną karierę.

Jak zawsze w propozycjach Kino Polska znalazło się także miejsce dla produkcji z ostatnich lat. W czerwcu widzowie kanału zobaczą między innymi „Mojego Nikifora” (czwartek, 16 czerwca, godzina 21:55) Krzysztofa Krauze, fredrowskie „Śluby panieńskie” (piątek, 10 czerwca, godzina 20:00) Filipa Bajona z młodą obsadą oraz thriller „Uwikłanie” (piątek, 3 czerwca, godzina 20:00) Jacka Bromskiego na podstawie bestsellerowej książki Zygmunta Miłoszewskiego.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *