Miniseriale w czerwcu na CBS Europa

W czerwcu 2016 roku kanał CBS Europa wemituje cykl miniseriali. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć dramaty historyczne: „Henryk VIII” z Rayem Winstonem w tytułowej roli oraz „Królową dziewicę” o dziejach panowania Elżbiety I. Stacja pokaże także trzyczęściową opowieść o niezwykłej podróży, z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej („Na koniec świata”), a także uwspółcześnioną wersję klasycznej baśni Andersena – „Królowa Śniegu”.

„Henryk VIII”
Po wstąpieniu na tron w 1509 roku Henryk VIII wypełnia wolę swojego umierającego ojca i żeni się z hiszpańską księżniczką Katarzyną Aragońską. Królowa daje mu córkę, Marię. Jednak władca pragnie męskiego potomka i spadkobiercy. Niestety starsza od męża Katarzyna nie może mieć więcej dzieci. Henryk jest owładnięty obsesją przedłużenia rodu. Kiedy na dworze pojawia się młodziutka Anna Boleyn, król szybko ulega fascynacji piękną i wykształconą dziewczyną. Ona jednak nie chce być jego kochanką – chce korony. Aby rozwieść się z Katarzyną i poślubić Annę, Henryk VIII zaczyna polityczną walkę z Kościołem rzymskokatolickim i wkrótce doprowadza do rozłamu.
Emisja 1. części: piątek, 3 czerwca, godzina 16:45
Emisja 2. części: sobota, 4 czerwca, godzina 16:50

„Na koniec świata”
Rok 1812. Młody brytyjski arystokrata Edmund Talbot (Benedict Cumberbatch) wyrusza w podróż do Australii, gdzie ma objąć wysokie urzędnicze stanowisko. Na dowodzonym przez kapitana Andersona statku spotyka cały przekrój angielskiego społeczeństwa. Podróż trwa wiele miesięcy, podczas których ambitny młody człowiek poznaje smak innego życia i ulega wewnętrznej przemianie.
Emisja 1. części: wtorek, 7 czerwca, godzina 21:00
Emisja 2. części: środa, 8 czerwca, godzina 21:00
Emisja 3. części: czwartek, 9 czerwca, godzina 21:00

„Królowa dziewica”
Młodość Elżbiety to nie zawsze czas szczęśliwy. Jej ojciec, Henryk VIII, poślubia na jej oczach kolejne żony. Żony, które kończą najczęściej nieciekawie. Sama Elżbieta żyje na wygnaniu. Sytuacja zmienia się wraz ze śmiercią Henryka. Pomimo przeróżnych przeszkód i perturbacji, Elżbieta zostaje królową Anglii. Od teraz musi łączyć obowiązki władczyni z życiem osobistym. Nie będzie to łatwe. Gorące uczucie do Roberta Dudleya to dodatkowa komplikacja. Elżbieta ma swoich wrogów, więc wciąż musi mieć się na baczności. Tylko osoba o nieprzeciętnym charakterze i charyzmie jest w stanie podołać takim wyzwaniom.
Emisja 1. części: piątek, 10 czerwca, godzina 16:55
Emisja 2. części: sobota, 11 czerwca, godzina 16:50

„Królowa Śniegu”
Gerda jest nastoletnią, uroczą dziewczyną mieszkającą w małym miasteczku na odległej Północy. Wraz z ojcem prowadzą hotel, lecz sukces jest połowiczny. Minęło dziewięć lat od czasu, gdy zniknęła matka Gerdy – w zagadkowych okolicznościach. Od tego czasu ojciec dziewczyny pogrążony jest w apatii i ani praca, ani córka nie mogą go z niej wyrwać. Pewnego dnia pojawia się Kaj. Chłopak zostaje zatrudniony jako boy hotelowy i właściwie pomoc do wszystkiego. Gerda szybko wpada młodzieńcowi w oko. Wydaje się, że z wzajemnością. Tymczasem w hotelu zjawia się tajemnicza i ekscentryczna klientka. Następnego dnia nie ma po niej śladu. Brakuje także Kaja. Gerda jeszcze nie wie, że ma do czynienia z Królową Śniegu.
Emisja 1. części: piątek, 17 czerwca, godzina 17:20
Emisja 2. części: sobota, 18 czerwca, godzina 17:10

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *