Multimedia z serwisem VoD z podziałem na wyraźne kategorie wiekowe

Z początkiem czerwca 2016 roku Multimedia Polska uruchomiła specjalny serwis VoD, dedykowany dzieciom. W ramach nowej usługi, operator jako pierwszy na rynku telekomunikacyjnym udostępnił bajki i programy edukacyjne z wyraźnym podziałem na kategorie wiekowe. Przez cały czerwiec, dla wszystkich abonentów Multimedia Polska dostęp do serwisu jest bezpłatny. Już w najbliższym czasie operator udostępni serwis również w wersji online.

Dotychczas na polskim rynku brakowało serwisu on demand stosującego jasny podział na kategorie wiekowe, a tym samym gwarantującego, że przed uruchomieniem bajki czy serialu, rodzic sprawdzi dla jakiej konkretnie kategorii wiekowej są one przeznaczone.

Potrzeba jasnych oznaczeń wiekowych sygnalizowana jest przede wszystkim przez rodziców. Oczekują oni od nadawców wcześniejszych zapowiedzi dotyczących tego dla jakiej kategorii wiekowej przeznaczone są dane treści. Warto mieć bowiem na uwadze, że ze względu na brak czasu większość rodziców nie towarzyszy dzieciom w oglądaniu telewizji. Powoduje to, że rodzic bardzo często nie ma kontroli nad tym z jakich treści przekazywanych przez media korzysta ich dziecko.

W ostatnim czasie ogromną wagę w zakresie treści, jakie są przekazywane dzieciom zaakcentowała również Komisja Europejska. W zaktualizowanej wersji dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych Komisja zaproponowała, aby platformy gromadzące i opatrujące oznaczeniami znaczne ilości nagrań wideo miały obowiązek zapewnienia wystarczającej ochrony małoletnich przed szkodliwymi treściami.

Szczegółowa analiza rynku VoD pokazała nam, że do tej pory brakowało na serwisu, który budzi zaufanie rodziców i jednocześnie jest atrakcyjny dla dzieci. Najmłodsi coraz częściej oglądają bajki w internecie są, bez konieczności czekania na ulubioną bajkę w telewizji. Jednak z drugiej strony, powoduje to, że rodzicom coraz trudniej jest mieć kontrolę nad tym, czy treści oglądane przykładowo przez 6-letnie dziecko są dla niego odpowiednie – mówi Edyta Bukowska, Dyrektor Programmingu w Multimedia Polska. – W naszym serwisie proponujemy tytuły wyselekcjonowane odpowiednio dla każdej z grup wiekowych, zarówno bajki bez przemocy, jak i serie edukacyjne uwielbiane przez dzieci oraz rekomendowane przez psychologów i pedagogów. Wyszukując bajkę w bibliotece Multimedia Polska, rodzic w pierwszej kolejności będzie wybierał kategorię wiekową, dzięki czemu od razu wyświetlone zostaną tytuły odpowiednie dla jego dziecka.

Serwis VoD jest podzielony na 4 kategorie: Najmłodsi (od 2 do 6 lat), Starszaki (od 7 do 14 lat), Programy Edukacyjne oraz Piosenki. W momencie uruchomienia VoD operator udostępnił abonentom około 2000 odcinków najlepszych bajek i programów dla dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 14 lat. Każdego miesiąca biblioteka będzie wzbogacana o kolejne propozycje.

Wśród bajkowych hitów na VoD Multimedia Polska znajdą się m.in.: „Teletubisie”, „Masza i Niedźwiedź”, „Baranek Shaun”, „Kucyki Pony” (kategoria „Najmłodsi”), „Pingwiny z Madagaskaru”, „Lego Friends”, „Big Time Rush” (kategoria „Starszaki”) oraz  „Dora poznaje świat”, „Marta mówi” (kategoria „Edukacyjne”) oraz Piosenki z Nick Jr (kategoria „Piosenki”).

Pierwszy miesiąc funkcjonowania serwisu jest bezpłatny dla wszystkich abonentów Multimedia Polska. Po tym okresie, dostęp do serwisu będzie dostępny w cenie 9,99 zł/miesiąc, przy zobowiązaniu na co najmniej 12 miesięcy.

Źródło: Multimedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *