Eurosport z rekordem oglądalności Giro d’Italia

Tegoroczna edycja jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich świata, Giro d’Italia, cieszyła się w kanale Eurosport 1 w Polsce rekordową oglądalnością. Trwający trzy tygodnie Wielki Tour, który Rafał Majka ukończył na piątym miejscu – najwyższym w historii polskiego kolarstwa – oglądało średnio 190 tysięcy widzów. Oznacza to wzrost o 49% w stosunku do zeszłego roku. Tegoroczny wynik jest także o 33% lepszy od poprzedniego rekordu z 2014 roku.

Wyścig Giro d’Italia 2016 odbywał się w dniach 6-29 maja, a Eurosport 1 relacjonował 20 etapów tej prestiżowej imprezy. Średnia oglądalność wyniosła 190 tysięcy widzów, co jest rekordem, jeśli chodzi o transmisje włoskiego touru w Polsce. Największą popularnością cieszyła się relacja 28 maja, kiedy to rozstrzygały się losy zwycięstwa i klasyfikacji generalnej. Trwającą ponad trzy godziny transmisję oglądało średnio niemal 300 tysięcy widzów, a w punkcie kulminacyjnym 461 tys. Drugi najpopularniejszy etap odbył się 26 maja (średnio 293 tys. kibiców), a trzeci 27 maja (245 tys.).

Dzięki tak dobrym wynikom oglądalności tegoroczne Giro d’Italia było trzecim najchętniej oglądanym Wielkim Tourem w historii transmisji Eurosportu w Polsce, plasując się tuż za ubiegłorocznymi edycjami Tour de France i Vuelta a Espana.

Już w lipcu kibice kolarstwa będą mogli emocjonować się Tour de France z udziałem najlepszych polskich kolarzy – Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego. Wyścig będzie relacjonowany na żywo w kanale Eurosport 1 od 2 do 24 lipca 2016 roku.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *