Ile pieniędzy wygrano w historycznych kumulacjach lotto?

Lotto to najstarsza loteria w Polsce. Po raz pierwszy mogliśmy brać w niej udział w 1957 roku i od tego czasu cieszy się ona niesłabnącą popularnością. Wpływ na to mają zapewne wielkie wygrane – przecież dzięki loterii już 1116 osób zostało lotto milionerami.

Największą wygraną może cieszyć się mieszkaniec Ziębic, któremu udało się „zgarnąć” aż 35, 2 mln złotych. W tamtejszym losowaniu wygrał tylko on jeden i cała pula trafiła na jego konto.

Drugim szczęśliwcem z największą wygraną w historii lotto był mieszkaniec Gdyni. Dokładnie 9 lutego 2012 roku trafił on „szóstkę” i wygrał 33, 8 mln złotych.

Na trzecim miejscu plasuje się wygrana z 1 września 2012, kiedy to 30,9 mln złotych trafiło do mieszkańca Bolesławca.

Nic więc dziwnego, że wszyscy, którzy nabywają kupony, z niecierpliwością oczekują na wyniki dużego lotka. Warto też wspomnieć o największych kumulacjach. Nie tak dawno, bo dokładnie 7 maja 2016 roku, Polacy zacierali ręce i czekali na wyniki kumulacji, w której do wygrania była historyczna, najwyższa w dziejach loterii suma. To 60 mln złotych – co ciekawe, „szóstkę” trafiło wtedy aż trzech zwycięzców, jeden zakreślił szczęśliwe liczby samodzielnie a dwóch graczy skorzystało z opcji „chybił trafił”.

Spora suma do wygrania była też 27 września 2011. Kumulacja wynosiła wtedy 56,1 mln złotych a „szóstkę” trafiło dwóch szczęśliwców – mieszkaniec z Redy oraz Warszawy.

Nic więc dziwnego, że prawie co drugi Polak nabywa kupony lotto. I chociaż szanse na wygraną są niewielkie, to żyjemy nadzieją zdobycia łatwych pieniędzy. Oczywiście, nawet kumulacje polskiej loterii nie są tak wysokie jak tych światowych, ale i tak zdobycie minimum kilku milionów złotych wystarczyłoby nam na życie w dostatku.

Przypomnijmy jeszcze, ile wyniosła największa do tej pory wygrana, patrząc na loterie organizowane na całym świecie. To dokładnie 656 mln dolarów, które otrzymał jeden z graczy w amerykańskiej loterii Mega Millions. Wygrana miała miejsce 30 marca 2012 roku. Jak widać, z całą pewnością udział w loteriach się opłaca a te kilka złotych wydanych na kupon, może zamienić się w wielką fortunę i miliony na naszym koncie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *