Lodówki do zabudowy – na jakie rozwiązania zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Podczas wyboru lodówki warto zwrócić uwagę na to, by posiadała ona solidne i wytrzymałe półki (najczęściej szklane), niektóre sprzęty posiadają specjalne półki na butelki, które nie będą już przemieszczać się po całej lodówce, kosze na świeże warzywa, a nawet kostkarki do lodu, dzięki którym każdy napój będzie smakował jeszcze lepiej. Na jakie technologiczne rozwiązania warto zwrócić jeszcze uwagę?

Kuchnia to niewątpliwie najważniejsze miejsce każdego domu. Mówi się, że jest jego tętniącym sercem. Podążając taką analogią, można siało rzec, że to właśnie lodówka stanowi najważniejszy mięsień tego narządu, jest centralnym punktem. O jej wysokiej randze i olbrzymiej przydatności może świadczyć fakt, iż jest dostępna niemal w każdym domu, sklepie, miejscach pracy, szkołach.

Obecnie na rynku mamy trzy możliwości wyboru lodówek: od tych wolnostojących, przez tzw. lodówki do obudowy aż po takie przystosowane do zabudowy własną skrzynką meblową. Lodówki do zabudowy cieszą się wielkim uznaniem tych, którzy stawiają w swoim wnętrzu przede wszystkim na estetykę i dobry wygląd. Lodówka, jako największa „bryła” w każdej kuchni, wygląda dobrze, gdy nie odstaje od otoczenia, a właśnie to może zapewnić jej zabudowa. Jak dobrze wiemy, nie liczy się jedynie wygląd, ale i wnętrze, zatem warto zadbać o to, by sprzęt AGD zabudowany w meblach był dobrej jakości, posiadał ciekawe rozwiązania, których nie brak w najnowszych produktach, które można odnaleźć na stronie www.emag.pl/lodowki-do-zabudowy/c .

Jednym z najbardziej przydatnych rozwiązań, stosowanym w chłodziarko-zamrażarkach jest system No Frost. Odpowiednia cyrkulacja powietrza w zamrażalniku i jednoczesne odprowadzanie wilgoci sprawia, że produkty w jego wnętrzu nie są oszronione, nie przyklejają się do siebie, przez co dostęp do nich jest znacznie łatwiejszy. Któż nigdy nie próbował na szybko wyjąc paczki mrożonych warzyw czy kawałka mięsa, który niemalże zrósł się z produktem leżącym obok? Z systemem No Frost taka sytuacja nigdy się nie powtórzy. To rozwiązanie ma jeszcze jedną, dość istotna zaletę – na zawsze można zapomnieć o rozmrażaniu zamrażalnika, co ucieszy każdego właściciela gospodarstwa domowego.

Podczas codziennego dbania o sprzęt kuchenny, jak również okresowych, większych porządków, należy zwracać uwagę na każdy szczegół. Takim szczegółem, zwykle omijanym w lodówkach, jest uszczelka na jej drzwiach. Miejsce niezwykle trudne do utrzymania w  czystości – wilgotne środowisko jest doskonałym miejscem do rozwoju bakterii. Uszczelki antybakteryjne, które są elementem dobrych lodówek tworzą pewnego rodzaju powłokę– barierę przed niepożądanymi mikroorganizmami.

Przy wyborze chłodziarko-zamrażarki warto zwrócić uwagę na to, by posiadała ona wysoką klasę energetyczną. Modele takiej klasy zużywają znacznie mniej energii od pozostałych lodówek, co realnie przyczynia się na mniejsze rachunki za prąd i podreperowanie rodzinnego budżetu.

W przypadku nagłego odcięcia zasilania nie w każdym przypadku trzeba martwić się o produkty przechowywane we wnętrzu lodówki. Istnieje na rynku wiele marek, których lodówki posiadają wyjątkową zdolność przechowywania produktów spożywczych w odpowiedniej temperaturze w razie awarii  nawet do kilkudziesięciu godzin. Posiadanie takiej lodówki to spokojna głowa nawet w nagłej i nieprzewidzianej sytuacji.

Każda lodówka to prawdziwa mieszanina gustów kulinarnych, smaków i …zapachów. Domowe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z przechowywanych potraw o np. dużej ilości cebuli, czosnku czy zawartości wędzonych ryb to najczęściej eliminacja ich za pomocą fusów kawy. Jednak najnowsze lodówki posiadają specjalny filtr antyzapachowy, który skutecznie eliminuje przesiąkanie się zapachów potraw i składników przechowywanych w jednej lodówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *