Kalendarze trójdzielne – na co zwracać uwagę podczas zamówienia?

Planujesz zamówić kalendarz trójdzielny, ale wciąż nie masz pojęcia na co właściwie zwrócić uwagę? Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie decyzji o zakupie.

Kalendarz trójdzielny – o czym pamiętać przy zakupie?

 

Na samym początku musisz dokładnie przemyśleć swój projekt pod względem graficznym i upewnić się jakie potrzeby ma spełniać. Najczęściej wybierane jest logo firmy, które umieszczane jest na samej górze, w sekcji wypukłej lub płaskiej główki tak, aby przyciągało uwagę. Tego rodzaju szczegóły wykonane są z folii matowej lub błyszczącej, dzięki czemu są odporne na wysokie temperatury i promieniowanie UV. W ten sposób zyskujesz gwarancję, że kolorystyka Twojego logo będzie idealna przez cały rok. Zanim więc zlecisz zamówienie do realizacji w drukarni – sprawdź dokładnie swoje materiały graficzne, które chcesz umieścić na kalendarzu. W związku z tym musisz poświęcić kilka minut na dokładne zapoznanie się z rodzajem wykończenia tak, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie. Możesz zdecydować się na kalendarz trójdzielny z wykończeniem matowym lub błyszczącym. Każdy z nich jest pokryty specjalnym podkładem z lakierem dyspersyjnym, aby zapewnić Twojemu projektowi dodatkową ochronę.

Kolejny krok to dokładne zastanowienie się nad tym jakie kolory ma mieć Twój kalendarz trójdzielny. Do dyspozycji masz druk jednostronny kolorowy, a wszystkie trzy bloki są białe. Jednak zlecając projekt masz do dyspozycji wybór koloru okienka spośród czterech wariantów kolorystycznych: czerwonego, czarnego, granatowego i zielonego. Dobrym rozwiązaniem jest też kierowanie się całą kolorystyką projektu tak, aby takie drobiazgi jak kolor okna dopasować do całego projektu kalendarza i zachować wizualną spójność.

O czym jeszcze musisz pamiętać przed złożeniem zamówienia? O ilości kalendarzy, które są Ci potrzebne i sprawdzeniu gramatury papieru! W drukarni online do dyspozycji masz nakłady już od 50 sztuk do 2000 sztuk! Natomiast gramatura papieru to 300 g, a więc masz pewność, że Twoje kalendarze będą wystarczająco wytrzymałe. Musisz więc dokładnie przemyśleć jaka ilość kalendarzy jest Ci potrzebna. Kolejna kwestia to wybór odpowiedniego formatu. Zwykle kalendarze z wypukłą główką mają 820 x 318 mm i takie same wymiary obejmują kalendarze trójdzielne z płaską główką. Musisz też określić czy chcesz dodatkowo zamówić eleganckie koperty jednostronnie powlekane o gramaturze 300 g, które są pakowane oddzielnie ze względów bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *