Radiowa Trójka na Off Festival 2017

Trwa lato z dobrą muzyką na antenie Trójki. Kolejnym wydarzeniem muzycznym (po Tauron Nowa Muzyka i koncertach w ramach trasy Męskie Granie), któremu patronuje Program 3 Polskiego Radia jest OFF Festival. Katowickie święto muzyki alternatywnej startuje już 4 sierpnia. Trójka zaplanowała obszerne relacje z tego wydarzenia.

Od piątku 4 sierpnia do niedzieli 6 sierpnia, czyli przez cały festiwal, ekipa dziennikarzy Trójki będzie na bieżąco informować słuchaczy o jego przebiegu. Dzięki audycjom, nadawanym na żywo z Doliny Trzech Stawów w Katowicach, miłośnicy dobrej muzyki wysłuchają relacji z licznych festiwalowych wydarzeń oraz wywiadów z artystami.

W czwartek, 4 sierpnia, Trójka nada specjalne OFF-owe wydanie „Fest Programu” Anny Gacek (godziny 12:00-13:00), a Piotr Metz poprowadzi z Katowic „W tonacji Trójki” (godziny 13:00-15:00). Słuchacze Programu 3 będą mogli poczuć atmosferę imprezy również dzięki Piotrowi Stelmachowi, który zaprasza na nocną „Offensywę” (godziny 23:00-24:00).

Relacje Trójkowych dziennikarzy z OFF Festiwalu pojawią się również w sobotę 5 sierpnia w: „Radiowym Domu Kultury” Agnieszki Obszańskiej i Agnieszki Szydłowskiej (godziny 13:00-15:00), „Myśliwieckiej 3/5/7” Piotra Stelmacha (godziny 17:00-19:00) i „Liście osobistej” Piotra Metza (godziny 19:00-22:00), a w niedzielę 6 sierpnia Anna Gacek opowie o imprezie w „Piosenkach bez granic” Wojciecha Manna (godziny 10:00-12:00).

OFF to jeden z najważniejszych festiwali alternatywnych w Polsce, zainaugurowany w 2006 roku w Mysłowicach z inicjatywy Artura Rojka, byłego lidera grupy Myslovitz, pomysłodawcy i organizatora imprezy. Festiwal tradycyjnie odbywa się w sierpniu, od siedmiu lat w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Trójka, jako patron medialny wydarzenia, jest z nim od początku silnie związana. Podczas tegorocznej, dwunastej już edycji, na festiwalowej „Scenie Trójki” wystąpią – wzorem ubiegłych lat – artyści rekomendowani przez dziennikarzy muzycznych Programu 3 (m.in. Idles, Batushka, Royal Trux, L.Stadt, Arab Strap, a wreszcie Kwadrofonik z Arturem Rojkiem ze specjalnym programem – „Symfonią przemysłową nr 1” Angelo Badalamentiego).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *