Wrocławski Sylwester 2013 w rytmach disco w TVP2/HD

W sylwestrową noc telewizyjna Dwójka i Miasto Wrocław zapraszają na zabawę, jakiej jeszcze nie było! Przeniesiemy się w niezapomniane złote czasy muzyki disco, kiedy na parkietach królowała gorączka sobotniej nocy, a najnowsze taneczne trendy kształtowały Studio 54 w Nowym Jorku i Studio 2 w Polsce.

Lata 70. i 80. to czas niezwykłego rozkwitu i popularności muzyki disco. Także w Polsce. Mieliśmy nasze polskie Bee Gees z Zamościa, czyli grupę VOX, naszą własną Donnę Summer – Zdzisławę Sośnicką. Mieliśmy także własny unikatowy wkład w światową popkulturę w postaci Franka Kimono. Iza Trojanowska śpiewała, że „to wszystko, czego dziś chce”, a Felicjan Andrzejczak usłyszał od swojej Jolki, że „nigdy aż tak”.

W złote czasy polskiej i światowej klasyki disco w sylwestrową noc przeniesiemy się wraz z największymi ikonami polskiej sceny muzycznej: Edytą Górniak, Justyną Steczkowską, zespołem Kombii, Markiem Piekarczykiem, legendarnym Kapitanem Nemo oraz Korą. W stolicy Dolnego Śląska wystąpi również były wokalista kultowego Oddziału Zamkniętego, Krzysztof Jaryczewski, a także niezapomniany Shakin’ Dudi. Dla wrocławskiej publiczności oraz widzów Dwójki zaśpiewają również takie legendy rodzimej branży muzycznej, jak Izabela Trojanowska, Zbigniew Wodecki, Wojciech Gąssowski czy grupa VOX. Niezapomniane przeboje lat 70. i 80. usłyszymy też w wykonaniu Marii Sadowskiej, Kamila Bednarka i Rafała Brzozowskiego. Nie zabraknie również laureatki Paszportu Polityki i Fryderyka, Misi Furtak. Podczas tego tętniącego gorącymi rytmami wieczoru zobaczymy też uczestników programu „The Voice of Poland”.

Do Wrocławia zawitają również goście specjalni. Jednym z nich będzie Midge Ure, były gitarzysta i wokalista legendarnej brytyjskiej grupy Ultravox, dzięki któremu takie piosenki jak „Dancing with tears in my eyes” czy „Vienna” zyskały status wielopokoleniowych przebojów. Na wrocławskim rynku wystąpi również Ray Wilson, wokalista legendarnej grupy Genesis.

Podczas sylwestrowego koncertu, któremu towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Tomka Szymusia, znajdą się także akcenty kabaretowe przygotowane przez grupę Paranienormalni. Całość poprowadzi zgrany duet prowadzących w „The Voice of Poland” – Tomasz Kammel oraz Marika, która swój temperament zaprezentuje również w występie muzyczno-tanecznym. Wszystkich wykonawców wesprą na scenie tancerze pod kierownictwem Jarosława Stańka.

Historia koncertów sylwestrowych Dwójki i Wrocławia sięga 2005 roku. Cieszymy się, że wspólnie z TVP możemy kontynuować i rozwijać tę tradycję. Imprezy sylwestrowe na wrocławskim rynku to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, artystyczne i medialne. To także wydarzenie z ugruntowaną marką, stanowiące dowód na to, że wieloletnia, bliska współpraca może przynosić znakomite efekty – zauważa Prezydent Rafał Dutkiewicz, który objął honorowy patronat nad tą imprezą.

W poprzednich latach, na koncertach sylwestrowych Dwójki i Wrocławia wystąpiła plejada polskich i zagranicznych gwiazd. Ubiegłoroczny imprezę na antenie TVP2/HD obejrzały ponad 3 miliony widzów.

„Disco Sylwester z Dwójką” na żywo z Wrocławia we wtorek 31 grudnia o godzinie 20:05 w TVP2/HD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *