Wrzesień 2016 na FOX

We wrześniu 2016 roku na FOX zadebiutują seriale, które nie pozwolą poczuć wczesnojesiennej melancholii. Na miłośników dreszczowców czeka 6. sezon „American Horror Story”. Nowa seria owiana jest wielką tajemnicą, pilnie strzeżony jest nawet tytuł nadchodzącej części. Wiadome jest jedynie to, że splot wydarzeń kręcił się będzie wokół dzieci… Co okaże się chronionym przez twórców sekretem? Odpowiedź już 15 września o godzinie 23:00 na FOX. 18 godzin po premierze serialu w USA. W tym miesiącu widzów kanału opanuje również „Wirus”. 3. sezon mrożącego krew w żyłach thrillera od 20 września na FOX. Z kolei fani trzymających w napięciu sercowych rozterek nie powinni przegapić premiery 4. sezonu serialu „Kochanki”. Czego główne bohaterki dowiedzą się o sobie tym razem? Odpowiedź już w niedzielę, 25 września o godzinie 21:00.

„American Horror Story 6”

Już 15 września wielbiciele tajemniczej szóstki będą mogli zobaczyć premierowy odcinek 6. sezonu serialu „American Horror Story”. To pierwszy w historii serialu debiut kolejnego sezonu, który nie odbędzie się w październiku.

Szczegóły dotyczące fabuły nowej serii oraz obsady trzymane są w tajemnicy. Jest to niekonwencjonalna próba przyciągnięcia zainteresowania fanów. Wiadome jest jedynie to, że splot wydarzeń kręcił się będzie wokół dzieci. Z kolei sam Rayan Murphy uchylając rąbka tajemnicy zdradza, że sezon ten będzie jeszcze bardziej „szelmowski” i „mroczny” niż sezon poprzedni zatytułowany „Hotel”. To jeszcze nie koniec tajemnic, po publikacji zdjęć pochodzących ze zbioru Santa Clarita, popularna stała się teoria, że seria ta będzie nawiązywała do wydarzeń z 1590 roku i tajemniczego opustoszenia kolonii Roanoke. 6. sezon jest pierwszą częścią, począwszy od premiery „American Horror Story”, kiedy widzowie do ostatniej minuty nie poznają tytułu nadchodzącej serii.

Już 15 września w Polsce, zaledwie kilkanaście godzin po premierze w USA, na ekranach telewizorów pojawią się aktorzy doskonale znani widzom poprzednich sezonów „American Horror Story”: Evan Peters („X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”), Denis O’Hare („Czysta krew”), Kathy Bates („Sześć stóp pod ziemią”, „Biuro”), Angela Bassett („Tina”), Finn Wittrock („The Big Short”), Wes Bentley („Igrzyska śmierci”), Matt Bomer („Białe kołnierzyki”, „Magic Mike”), Cheyenne Jackson („Rockefeller Plaza 30”), Leslie Jordan („Dorastająca nadzieja”, „Will i Grace”).

Premiera: czwartek, 15 września, godzina 23:00
Emisja: czwartek, godzina 23:00

„Wirus”, III sezon

Już od 20 września na widzów FOX czeka kolejny sezon mrożącego krew w żyłach thrillera „Wirus”. Serial opowiada o losach dr Ephraima Goodweathera, który wraz ze swoją ekipą badawczą zmaga się z groźnym wirusem, zmieniającym ludzi w wampiry. Ephraim i jego zespół, składający się ze zwykłych nowojorczyków, toczą wojnę nie tylko o swoje życie, ale również o losy świata.

Pierwszy odcinek 3. sezonu ukazuje Nowy Jork jako pole bitwy. Nowojorczycy spisani przez rząd federalny na straty muszą walczyć o przetrwanie na własną rękę. Kto wygra tę wojnę – ludzie czy tytułowy wirus? Mieszkańcy nękani przez osobiste konflikty, dotykające zdrady, rozczarowań i obłąkania – są coraz słabsi… Tymczasem Mistrz nie daje za wygraną i jest blisko przeprowadzenia nieodwracalnej przemiany świata. Czy jest jeszcze nadzieja na uratowanie miasta i ludzkości?

„Wirus” to adaptacja książkowej trylogii autorstwa Guillerma del Toro i Chucka Hogana, będących również twórcami i producentami serialu.

W roli dr. Ephraima wystąpi niezastąpiony Corey Stoll znany z „House of Cards”. Na ekranach pojawią się również aktorzy łączeni z najlepszymi światowymi produkcjami m.in. David Bradley („Gra o tron”, „Dynastia Tudorów”) jako serialowy Abraham Setrakian oraz Natalie Brown („Piła V”, „Jak stracić chłopaka w 10 dni”), Jonathan Hyde („Titanic”), Kevin Durand („Zagubieni”), Ruta Gedmintas („Ostatni Samarytanin”, „Prowl”).

Premiera: wtorek, 20 września, godzina 23:00
Emisja: wtorek, godzina 23:00

„Zabójcze umysły”, VII sezon

Dla spragnionych kryminalnych wrażeń FOX przygotował 7. sezon popularnego serialu „Zabójcze umysły”. Amerykański serial kryminalny stworzony przez Jeffa Davisa opowiada o elitarnej grupie agentów FBI, którzy zajmują się badaniem psychiki kryminalistów. Pomagają w ujęciu najgroźniejszych morderców – wnikając w umysł przestępcy i analizując metody jego postępowania. Fabuła skupia się na codziennej pracy agentów, która przeplata się z prywatnym życiem bohaterów.

Członkowie Jednostki Analiz Behawioralnych zostają postawieni przed życiowym wyborem, gdy ich decyzje dotyczące działań przeciwko Doyle’owi zostają zakwestionowane przez Komisję Senatu. Z pomocą w rozprawianiu się z komisją przychodzi Jennifer Jareau. Podczas rozprawy, zespół dowiaduje się, że Morgan był śledzony przez Doyle’a od dnia „śmierci” Prentiss, a jego syn jest w niebezpieczeństwie. Rozpoczyna się wyścig z czasem, aby odnaleźć Doyle’a, zanim zrobi to ktoś inny. Grupa podejrzewa, że istnieje tajemnicza osoba, która testuje zaufanie pomiędzy członkami ich zespołu.

W najnowszym sezonie wystąpi nieustraszony Joe Mantegna („Ojciec chrzestny III”) w roli Davida, Paget Brewster („Batman I”) – jako Emily, Shemar Moore („Motyw”), Matthew Gray Gubler („500 dni miłości”), A.J. Cook („Oszukać przeznaczenie 2”, „Szkoła Przetrwania”) czy Kirsten Vangsness („In My Sleep”).

Sposób w jaki Morgan (Shemar Moore) i Garcia (Kirsten Vangsness) prowadzą pertraktacje wynika ze sposobu, w jaki rozmawiają ze sobą w realnym życiu.

Z kolei Matthew Gray Gubler (Dr Spencer) nosi rozparowane skarpetki, gdyż uważa, że pomoże mu to uniknąć nieszczęścia. W kilku odcinkach można dostrzec jego wyróżniającą się część garderoby.

Premiera: wtorek, 6 września, godzina 20:05
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 20:05

„Kochanki”, IV sezon

Z kolei na miłośników intryg i dramatów czeka kolejny sezon „Kochanek”. Ten amerykański, prowokacyjny, a zarazem ekscytujący serial opowiada o skomplikowanym życiu przyjaciółek: April Malloy (Rochelle Aytes, „Zabójcze umysły”), Karen Kim (Yunjin Kim, „Zagubieni”) i Josslyn Carver (Jes Macallan, „Ocean’s 7-11”), które znajdują się na życiowym zakręcie.

Akcja najnowszej serii toczy się rok po nocnym spotkaniu Joss z niebezpiecznym Wilsonem. Wiąże się to z powrotem bolesnych wspomnień, ponieważ kobieta musi złożyć przeciwko mężczyźnie zeznania w procesie o morderstwo. Marc i April zamieszkują razem, nie zmienia to jednak sytuacji – Marc nadal nie znajduje stałej pracy, a April martwi się, że Lucy dorasta zbyt szybko. Z kolei Karen przywyknie w końcu do macierzyństwa, dostrzegając plusy bycia mamą w osobie atrakcyjnej „męskiej niani” (gościnnie Jerry O’Connell). W tym samym czasie Harry i Joss postawią kolejny krok w ich związku, niestety kobieta wciąż myślami sięgała będzie do swojej przeszłości.

Premiera: niedziela, 25 września, godzina 21:00
Emisja: niedziela, od października, godzina 20:05 (po dwa odcinki)

Źródło: FOX International Channels Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *