Wszystkie sezony serialu „Prawo ulicy” dostępne w HBO Max. Mija 20 lat od premiery kultowego serialu HBO

2 czerwca 2002 roku na antenie HBO w Stanach Zjednoczonych wyemitowany został pierwszy odcinek serialu HBO Prawo ulicy (The Wire). Pomysłodawcą produkcji jest nagodzony Emmy David Simon, który wraz z nominowanym do tej nagrody Georgem Pelecanosem pełnił obowiązki producenta. Na przestrzeni lat serial uznany został za jedną z najlepszych produkcji w historii telewizji. Wszystkie sezony Prawa ulicy dostępne są tylko w HBO Max.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Serial Prawo ulicy miał swoją premierę dokładnie dwadzieścia lat temu. Ta kultowa już produkcja, dzięki znakomicie zarysowanym postaciom, które są ludźmi z krwi i kości, oraz konsekwentnie prowadzonej dramaturgii, zdobyła uznanie widzów i krytyków. Serial emitowany był premierowo na antenie HBO w latach 2002-2008 i liczy pięć sezonów, na które składa się łącznie 60 odcinków.

Prawo ulicy zaprasza widzów do Baltimore. Życie w tym mieście nie przypomina amerykańskiego snu. Na ulicach widać biedę, ludzie są zniechęceni i przemęczeni. Handlarze narkotyków zbierają obfite żniwo. Gdy jeden z nich zostaje oczyszczony z zarzutów, policjant Jimmy McNulty (Dominic West) wypowiada gangom prywatną wojnę. Z pomocą swojej partnerki Shakimi (Sonja Sohn) uczyni wszystko, by dilerzy śmierci znaleźli się za kratkami.

W serialu Prawo ulicy wystąpili m.in. Dominic West, John Doman, Deirdre Lovejoy, Wendell Pierce, Lance Reddick, Sonja Sohn, Seth Gilliam, Clarke Peters, Michael Kenneth Williams czy Idris Elba. Pomysłodawcą i autorem produkcji jest David Simon, który, wraz z Edem Burnsem i Georgem Pelecanosem, pełnił obowiązki scenarzysty i producenta.

Z okazji rocznicy HBO przygotowało specjalny jubileuszowy podcast poświęcony serialowi Prawo ulicy. Podcast liczyć będzie 8 odcinków i dostępny będzie w języku angielskim m.in. na stronie listen.hbo.com/the-wire-at-20.

Źródło: Warner Bros. Discovery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *