Koncert Kasi Moś w radiowej Trójce

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca o godz. 19.05 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpi Kasia Moś. Wokalistka zaprezentuje na scenie radiowej Trójki utwory z najnowszej płyty „Karin Stanek”, której premiera odbyła się 27 maja. Wydawcą płyty jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Transmisja koncertu na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz stronie trojka.polskieradio.pl. Wydarzenie z udziałem publiczności – zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki.

Kasia Moś swój debiutancki album „Inspination” wydała w 2015 roku, a w 2021 roku ukazała się Jej płyta „Moniuszko 200”, która jest zapisem niezapomnianego koncertu w Sali NOSPR w Katowicach, gdzie wystąpiła z towarzyszeniem jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Album składa się z płyty CD i DVD w wersji koncertowej. Wydawcą płyty Kasi Moś & Aukso jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

27 maja miała miejsce premiera najnowszej płyty Kasi Moś pt. „Karin Stanek”, której wydawcą ponownie jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Karin Stanek w latach 60-tych ubiegłego wieku należała do najpopularniejszych polskich piosenkarek i była jednym z symboli tzw. bigbitu. Na płycie znalazły się utwory nie tylko bardzo popularne w latach 60., ale także te mniej znane, wykonywane przez Karin Stanek. Jej przeboje to charakterystyczne dla tamtych czasów typowe gitarowe granie i chrypliwy głos wokalistki.

Obaj Mateusze (Moś i Kołakowski) postanowili nas zaskoczyć i potraktowali materiał wyjściowy w sposób nieoczekiwany. Niby te same teksty i linie melodyczne, ale z punktu widzenia słuchacza to zupełnie różne utwory. Wymyślone i wyprodukowane przez Mateusza Mosia i Mateusza Kołakowskiego aranżacje i ich wspólne produkcje przenoszą nas muzycznie wielkim skokiem do współczesności. Nieoczywisty, lekko dramatyczny, klubowy podkład niesie znakomicie wokal Kasi Moś, która swoim interpretacjom nadała zupełnie inny wyraz, niż w wykonaniach oryginalnych. Tę trójkę wykonawczo wspomagają Tomasz Machański i Artur Kudłacik – czytamy w opisie płyty.

Podczas niedzielnego koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej artystka wystąpi w składzie: Kasia Moś – wokal, Mateusz Moś – skrzypce, Mateusz Kołakowski – instrumenty klawiszowe, Tomasz Machański – perkusja, Artur Kudłacik – bas/moog.

Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki: do piątku – 3 czerwca w następujących audycjach Trójki: „Pora na Trójkę” (godz. 6:00 – 8:45), „Trójka przed południem” (godz. 9:00 – 12:00), „Trójka do trzeciej” (godz. 13:00 – 15:00) i „Zapraszamy do Trójki” (godz.15:00 – 18:00) oraz w sobotę 4 czerwca w „LPT po godzinach” (godz. 10:00 – 12:00).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *