Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych na antenie Polsat News

W środę, 9 listopada 2016 roku o godzinie 4:00, na antenie Polsat News rozpocznie się Wydanie Specjalne poświęcone w całości wyborom prezydenckim w Stanach Zjednoczonych. To najważniejsze wydarzenie polityczne tego roku, w którym zostanie wyłoniony 45 Prezydent USA. Po raz pierwszy w historii najważniejszy urząd w Stanach Zjednoczonych ma szansę objąć kobieta, kandydatka Partii Demokratycznej – Hilary Clinton. Jej konkurentem jest kandydat Partii Republikańskiej, miliarder Donald Trump. Walka o fotel w Białym Domu będzie trwać praktycznie do samego końca, gdyż zarówno Clinton jak i Trump mają zbliżone wyniki w sondażach przedwyborczych.

Przebieg wyborów i reakcje obu sztabów na wyniki relacjonowane będą z Waszyngtonu przez Magdę Sakowską, korespondentkę Polsat News w USA, a z Nowego Jorku przez Jana Mikrutę, reportera „Wydarzeń”. Relację z wieczoru wyborczego organizowanego przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie poprowadzi Wojciech Brzeziński, dziennikarz Polsat News.

Korespondenci Polsat News w Berlinie (Tomasz Lejman), Moskwie (Tomasz Kułakowski) i Brukseli (Dorota Bawołek) będą relacjonować reakcję europejskich stolic na wynik amerykańskich wyborów. Olga Owczarek ze studia Polsat News w Warszawie przybliży widzom zasady amerykańskiego systemu wyborczego, a także programy i poglądy obu kandydatów. Pierwsze reakcje rynków finansowych, a także wszystko to, co będzie się działo w mediach społecznościowych przedstawi Klaudiusz Slezak. W Wydaniu Specjalnym ponadto rozmowy z ekspertami i politykami. Wśród zaproszonych gości: Witold Waszczykowski – minister spraw zagranicznych, Ryszard Czarnecki – Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, dr Tomasz Płudowski – amerykański UKSW, Łukasz Pawłowski – „Kultura Liberalna”, Małgorzata Zawadka – była korespondentka polskich mediów w USA, Anna Szubert – ekspert ds. wizerunku, dr Paweł Kowal – Instytut Nauk Politycznych PAN, Paweł Zalewski – Platforma Obywatelska.

Wydanie Specjalne 9 listopada w Polsat News poprowadzi Bartosz Kurek.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *