„Wydarzenia” oglądało średnio 2,4 mln widzów w 2015 roku

Główne wydanie „Wydarzeń” w 2015 roku średnio oglądało ponad 2,4 mln widzów co przełożyło się na średnie udziały na poziomie 21,5% (wynik łącznie z trzech stacji) w grupie komercyjnej. Rekordowy wynik „Wydarzenia” uzyskały 6 grudnia tuż przed emisją Mikołajkowego Bloku Reklamowego. Główny serwis informacyjny Telewizji Polsat oglądało wówczas 5,63 mln widzów. Popołudniowe wydanie „Wydarzeń” średnio ogląda niemal 1,5 mln widzów. Polsat News był jedną z trzech najczęściej wybieranych stacji informacyjnych w Polsce w 2015 roku. Uzyskał udziały na poziomie 1,08% w grupie 4+ i 0,83% w grupie komercyjnej. Stacja Polsat News 2 odnotowała w 2015 roku średni wzrost w obu grupach: w 4+ o 38% rok do roku, a w 16-49 o 29% rok do roku.

Według uśrednionych danych główne wydanie „Wydarzeń” było drugim najpopularniejszym programem informacyjnym w grupie 16-49, uzyskując udziały na poziomie 21,5% (wyniki łącznie ze wszystkich stacji). Najwięcej, bo 5,63 mln widzów, obejrzało wydanie programu z 6 grudnia, uzyskując udziały w grupie komercyjnej na poziomie 35,1%. Był to również najchętniej oglądany program w trakcie weekendu 4-6 grudnia. Popołudniowe wydanie „Wydarzeń” emitowane na trzech antenach: Polsat, Polsat News oraz Polsat News 2 średnio ogląda niemal 1,5 mln widzów.

Rok 2015 obfitował w szereg istotnych wydarzeń w Polsce i na świecie, które relacjonował Polsat News. To przede wszystkim rok wyborów prezydenckich i parlamentarnych, a także poprzedzających je kampanii wyborczych. Według analizy parlamentarnej kampanii wyborczej opublikowanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji stacja Polsat News bardzo dobrze wypełniła kryteria misji publicznej, ponadto stacja zachowała wyważony rozkład polityczny wśród kobiet-gości. Spośród wydarzeń ze świata należy przede wszystkim przypomnieć o kryzysie migracyjnym związanym z konfliktem w Syrii, a także zamachy w Paryżu.

Polsat News utrzymuje stałą pozycję wśród kanałów informacyjnych zarówno w grupie 4+ jak i 16-49 uzyskując udziały na poziomie odpowiednio 1,08% i 0,83%.

Stacja również uruchomiła 19 października 2015 roku swój portal polsatnews.pl. Serwis informacyjny dostępny pod adresem www.polsatnews.pl stanowi zupełnie nowe źródło informacji a nie tylko internetowe dopełnienie Polsat News i Polsat News 2. Polsatnews.pl to nowe źródło informacji zintegrowane z mediami społecznościowymi dające internautom możliwość udostępniania i komentowania najnowszych informacji prezentowanych w formie autorskich materiałów, newsów, materiałów wideo i relacji na żywo. Według ostatnich danych miał on średnio 293 150 unikalnych użytkowników i 1 217 750 odsłon miesięcznie.

Polsat News 2 uzyskało średnie udziały na poziomie 0,11% w grupie 4+ co stanowiło wzrost o 38% rok do roku. W grupie komercyjnej stacja odnotowała wzrost o 29% w średnich udziałach rok do roku (z 0,07% do 0,09%).

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *