Wyjaśnienia TVP w sprawie MŚ w lekkiej atletyce

Telewizja Polska, w związku z uwagami widzów dotyczącymi transmisji Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce, wyjaśnia przyczyny ograniczonej ilości relacji ze startów polskich zawodników.

Telewizja Polska przekazuje relacje z Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce w Moskwie w oparciu o międzynarodowy, zintegrowany sygnał telewizyjny przygotowany przez organizatora Rosyjską Federację Lekkoatletyczną oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (International Association of Athletics Federations). Jest to jedyny sygnał dostępny do odbioru drogą satelitarną z jakiej korzysta TVP. Takie rozwiązanie dotyczy wszystkich stacji telewizyjnych, które mają licencję do odbioru sygnału, a następnie jego emisji na terenie swojego kraju.

TVP nie ma możliwości korzystania z przekazu unilateralnego, czyli sygnału telewizyjnego dedykowanego tylko jednej konkurencji. Tylko takie rozwiązane techniczne pozwala pokazywać całościowy przebieg danej konkurencji na Mistrzostwach Świata w Moskwie. Właściciel praw oraz producent sygnału telewizyjnego, nie przygotował opcji dostępnej drogą satelitarną.

Warto zauważyć, że w poniedziałek 12 sierpnia realizator transmisji pokazał pierwszy, decydujący rzut Pawła Fajdka oraz rozstrzygające momenty konkursu rzutu młotem z udziałem nowego mistrza świata.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *