Wyniki konkursów na MUX-1 najpóźniej na przełomie czerwca i lipca

Wyniki konkursów na zagospodarowanie wolnych miejsc po Telewizji Polskiej na pierwszym multipleksie (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej mają być znane najpóźniej na przełomie czerwca i lipca 2013 roku.

Rozwiązanie w sprawie multipleksu spodziewane jest w najbliższych tygodniach, najdalej na przełomie czerwca i lipca – zapowiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. – Precyzyjny termin jest trudny do ustalenia, bo to jest kilka programów, cztery dokładnie programy, kilkunastu aplikujących. Każdy z nich składa wielotomowe dokumenty, to wszystko musi być bardzo dokładnie przestudiowane, przedstawione Krajowej Radzie. Dopiero wtedy możemy podjąć decyzję. Jest to skomplikowany i żmudny proces – dodał przewodniczący Jan Dworak.

Przypomnijmy, że w grudniu 2012 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła cztery konkursy na zagospodarowanie wolnych miejsc na pierwszym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. W wyniku rozstrzygnięcia konkursów w ofercie MUX-1 mają znaleźć się cztery kanały tematyczne – dziecięcy, filmowy, edukacyjno-poznawczy i społeczno-religijny. W sumie do KRRiT wpłynęło szesnaście wniosków:
– dwa wnioski o koncesję dla kanału dziecięcego – Telewizja Polsat i Telewizja Polska,
– cztery wnioski o koncesję dla kanału filmowego – Telewizja Polsat, Stopklatka, TV FILM i MEDIASAT,
– osiem wniosków o koncesję dla kanału edukacyjno-poznawczego – Apella, TVS, 4fun Media, TV Spektrum, Media Works, EDUSAT, TVR i DISCOVERY COMMUNICATIONS EUROPE LIMITED,
– dwa wnioski o koncesję dla kanału społeczno-religijnego – Fundacja Lux Veritatis i Wieczorna.pl.

Źródło: Polskie Radio/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *