„Wypuszczeni, by zabić” – nowa seria kryminalna na CBS Reality

Jedno na pięć morderstw w Wielkiej Brytanii jest popełniane przez byłego więźnia. Najnowsza seria true crime produkcji własnej CBS Reality ujawnia, jak doszło do tego, że po wyjściu z więzienia niektórzy przestępcy ponownie dokonali zabójstw – czasami nawet w ciągu kilku dni od opuszczenia murów zakładu karnego. Dlaczego znów zabili i czy można było temu zapobiec? Gospodarzem dziesięcioodcinkowej serii jest znany dziennikarz śledczy Donal MacIntyre.

Sprawdź godziny emisji audycji „Wypuszczeni, by zabić” w PROGRAMIE TV

„Wypuszczeni, by zabić” to trzymająca w napięciu produkcja własna kanału CBS Reality. Każdy z 10 odcinków opowiada historię jednej sprawy, a prowadzący wraz z zaproszonymi ekspertami dogłębnie przygląda się przestępcom i ich zbrodniom. Widzowie będą mogli wysłuchać rozmów zarówno ze świadkami zdarzeń, jak i ze specjalistami z różnych dziedzin, w tym psychiatrą sądowym, byłym funkcjonariuszem służby więziennej i emerytowanym kuratorem sądowym. W kluczowym momencie dla ponownie rozpatrywanej sprawy, Donal MacIntyre i jego goście sprawdzą, czy istniały jakiekolwiek znaki ostrzegawcze dotyczące potencjalnego zagrożenia ze strony byłego więźnia i spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie: czy można było ocalić ludzkie życie?

W jednym z odcinków MacIntyre przyjrzy się bliżej głośnej sprawie Joanny Dennehy, która ma na sumieniu trzy brutalne morderstwa, w tym zabójstwo 31-letniego Polaka, Łukasza S.

Zanim Joanna wkroczyła na złą drogę, miała świat u swoich stópi plany na życie – uprawiała sport, była członkinią szkolnych drużyn hokeja i siatkówki, chciała studiować prawo. Wszystko wymknęło się spod kontroli, gdy w wieku 16 lat po raz pierwszy uciekła z domu. Będąc jeszcze nastolatką zerwała kontakty z rodzicami, wiązała się ze starszymi od siebie mężczyznami i urodziła dwoje dzieci.

Joanna nie stroniła także od używek – dużo piła i brała narkotyki, a żeby móc sfinansować swoje uzależnienie, wkroczyła na przestępczą ścieżkę. Wielokrotnie trafiała do poprawczaka i więzienia za drobne przestępstwa.

W 2013 roku Dennehy dopuściła się trzech brutalnych morderstw. Jej ofiarami byli mężczyźni – Łukasz S., Kevin Lee oraz John Chapman. Wszystkich ich znała i wszyscy zginęli od ciosów nożem w przeciągu kilku dni. Rok później seryjna morderczyni została skazana na dożywocie i jest jedną z trzech kobiet w Wielkiej Brytanii, które za swoje zbrodnie zostały ukarane dożywotnim więzieniem.

W poświęconym zbrodniom Dennehy odcinku serii „Wypuszczeni, by zabić” widzowie będą mogli pozna okoliczności, które doprowadziły ją do zbrodni. W programie zobaczymy także w jaki sposób kobieta próbowała uniknąć sprawiedliwości oraz będziemy świadkami jej drwin z policji, jak również próby dwóch kolejnych zabójstw podczas ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości.

Sprawdź ofertę kanału CBS Reality w PROGRAMIE TV

Premiera serii „Wypuszczeni, by zabić” w niedzielę, 23 stycznia o 22:00 na CBS Reality. Emisja opisanego odcinka 3 lutego o 22:00.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *