Wyścigi WRC z udziałem Roberta Kubicy w TV4

Już 15 kwietnia 2013 roku w Czwórce (TV4) powrót Roberta Kubicy do wielkiego ścigania. Nadawca Czwórki i Szóstki – Polskie Media wraz z firmami Red Bull Media i Sportsman Media Group – podpisały umowę na relacje ze wszystkich 13 rajdów tegorocznego sezonu najbardziej prestiżowych zawodów rajdowych świata – World Rally Championship. W tym roku w tym prestiżowym serialu walczyć będzie również Robert Kubica.

Najlepszy polski kierowca zadebiutuje w WRC startem w zaplanowanym w dniach od 11 do 14 kwietnia 2013 roku Rajdzie Portugalii. Relację z tego wydarzenia widzowie Czwórki i Szóstki będą mogli obejrzeć już w poniedziałek 15 kwietnia.

Rajd Portugalii będzie pierwszym startem Roberta Kubicy w zawodach tej klasy po tragicznym wypadku w rajdzie Ronde di Andora 6 lutego 2011 roku. Jest to nie tylko powrót Roberta Kubicy do wielkiego sportu, ale i powrót najwyższej kategorii sportów samochodowych na antenę Czwórki.Stacja relacjonowała już zawody WRC w latach 2001-2009 a w latach 2004, 2005, 2006 i 2007 również zawody Formuły 1. Warto przypomnieć, że stałym gościem Studia Formuły 1 w Czwórce był w latach 2004 i 2005 właśnie Robert Kubica, współkomentując część wyścigów.

W najbliższym czasie Czwórka i Szóstka przypomną również relacje z tegorocznych edycji Rajdu Monte Carlo, Rajdu Szwecji i Rajdu Meksyku.Rajdowe Mistrzostwa Świata – najwyższa kategoria rywalizacji w zawodach rajdowych – rozgrywane są od 1973 roku. Początkowo przyznawano tylko tytuły mistrza świata konstruktorów (pierwszym został Alpine-Renault) a pierwszy tytuł Mistrza Świata Kierowców przyznany został w roku 1979. Jego zdobywcą był Szwed Björn Waldegard.

Źródło: Polskie Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *