Wystartowały opolskie Debiuty 2016

11 artystów powalczy o nagrodę im. Anny Jantar. 25 kwietnia 2016 roku, podczas warszawskich przesłuchań, zdecydowano kogo widzowie Jedynki zobaczą 3 czerwca w koncercie Debiuty 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W tym roku Telewizja Polska stworzyła możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności młodym, różnorodnym artystom, komponującym własną muzykę – zamiast śpiewać covery, debiutanci w Opolu wykonają autorskie utwory.

Każdy z nich, to powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej, każdy z nich reprezentuje swój własny muzyczny styl. Mają już wierne rzesze fanów, gromadząc ich na koncertach lub na swoich kanałach social-mediowych – mówi Halina Przebinda, reżyser koncertu Debiuty.

Do udziału w koncercie Debiuty wpłynęło 156 zgłoszeń. Z nadesłanych zgłoszeń Komisja kwalifikacyjna w skład, której weszli przedstawiciele Rady Artystycznej Festiwalu oraz TVP1, wybrała 17 artystów, najbardziej wyróżniających się muzyczną osobowością. W miniony poniedziałek zaprezentowali oni swoje umiejętności podczas przesłuchań w studiu radiowym w Warszawie. Spośród nich wybrano 10-ciu wykonawców, którzy zaprezentują się na deskach opolskiego amfiteatru. Do zwycięskiej dziesiątki dołączy artystka, która wygrała Opolskie Eliminacje do tegorocznych Debiutów zorganizowane przez Narodowe Centrum Piosenki w Opolu.

Podczas koncertu Debiuty, przed opolską publicznością oraz widzami TVP, wystąpią:
– Antek Smykiewicz,
– Kortez,
– Bovska,
– Leski,
– Jóga,
– Zimowa,
– Salk,
– Daria Zawiłow,
– Rootzmans,
– Marta Zalewska.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *