„Wyzwania natury”na kanale Nat Geo Wild

fot.: © NGT

Przemierzają dziesiątki, setki, a niektóre nawet tysiące kilometrów. Jedne wędrują, inne pływają, jeszcze inne unoszą się nad naszymi głowami. Te wędrówki to przepiękne i malownicze spektakle, w których biorą udział nawet setki tysięcy zwierząt. Zobaczcie z nami, jak wyglądają wielkie migracje i po co się odbywają. Poznajcie rosłe osobniki i malutkie mrówki – wszystkie w ogromnych i robiących niesamowite wrażenie stadach.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Nat Geo Wild

W pierwszym odcinku serii „Wyzwania natury” znajdziemy się na Falklandach. Jeśli wydaje się Wam, że to miejsce to koniec świata, za chwilę za sprawą licznych mieszkańców tych wysp to postrzeganie zmieni się diametralnie. Spotkamy tu m.in. karakary, albatrosy, pingwiny i słonie morskie. Zobaczcie, jak wiele będą musiały znieść osobniki tych gatunków, by zapewnić pożywienie sobie i swojemu potomstwu.

Podczas tej wędrówki po świecie poznamy też motyle monarchy, zwane danaidami wędrownymi, które będą bohaterami kolejnego odcinka serii. Kiedy tylko słońce znajdzie się w odpowiednim miejscu, z drzew wzbiją się chmary motyli, tworząc niezwykły żywy latający dywan pełen wzorów i kolorów. Na naszych oczach ruszą w wielką, wielopokoleniową migrację niemalże przez całą Amerykę Północną – z Meksyku do Kanady i z powrotem. Dowiemy się, w jaki sposób motyle są w stanie wyznaczyć sobie trasę, obrać właściwy kierunek i trzymać się go, by nie zboczyć z kursu.

W trzecim odcinku „Wyzwań natury” znajdziemy się z kolei w Afryce. Tu będziemy przyglądać się ogromnemu zbiorowisku antylop gnu. I choć to ogromne stado nie ma wodza ani przewodnika, współpracuje ze sobą, bo czuje, że w jedności siła – szczególnie gdy walka toczy się o najwyższe stawki.

„Wyzwania natury” – premiera w środę od 1 sierpnia od godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *