„Japonia – krajobraz niezwykły” na kanale National Geographic

fot. Gedeon Programmes-NHK

Trzyczęściowa seria „Japonia – krajobraz niezwykły” zabiera nas w podróż w dzikie i mało znane zakątki Kraju Kwitnącej Wiśni. Japonia została sfilmowana i pokazana jak nigdy dotąd dzięki zdjęciom w rozdzielczości 4K i spektakularnym ujęciom lotniczym. Zobaczymy cztery pory roku i przemierzymy kraj z północy na południe. Zobaczymy najpiękniejsze spektakle odgrywane przez naturę. Będziemy też podziwiać subtelną równowagę, jaka panuje w Japonii między tradycją a nowoczesnością.

Śledź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Japonia to międzynarodowa potęga gospodarcza z krajobrazami wykutymi przez wulkany i ludźmi, którzy potrafią żyć w jedności z naturą. To archipelag niezmierzonych bogactw naturalnych i rajskich widoków.

Na dalekiej północy kraju położona jest wyspa Hokkaido, starożytna i święta kraina ludu Ainu. To jej poświęcony jest pierwszy odcinek serii „Japonia – krajobraz niezwykły”. Wyspa jest rozległym, naturalnym rajem, w którym ziemia styka się z niebem, a krystalicznie czyste jeziora są tłem dla wulkanów.

W drugim odcinku poznamy nowoczesne oblicze Japonii, której miejski krajobraz rozwinął się głównie na wyspie Honsiu, u stóp góry Fudżi. Liczne ślady trzęsień ziemi i wojen to domena Tokio i starożytnego cesarskiego miasta Kioto. Odbędziemy podróż do serca światowej potęgi ekonomicznej i podejrzymy życie prywatne ludzi, którzy stworzyli historię.

Dzikie wyspy południa Japonii zobaczymy w ostatnim odcinku serii „Japonia – krajobraz niezwykły”. Sikoku, Kiusiu i Okinawa są kolebką japońskiej duchowości. Nasza podróż wśród spektakularnych krajobrazów pozwoli odkryć mistyczne oblicze kraju i jego dobrze skrywane sekrety.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *