XVII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne w TVP Polonia

Koncert Galowy rozpocznie XVII edycję Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych. W tym roku zmagania uczestników odbędą się w dniach 2 – 8 sierpnia w czterech miastach: Rybniku, Sosnowcu, Wodzisławiu Śląskim i Chorzowie.

Światowe Letnie Igrzyska Polonijne to radosne Święto Polonii. To sportowa rywalizacja i towarzyskie spotkanie naszych rodaków w Ojczyźnie, którzy zjeżdżają się wówczas z całego świata (m.in. Litwy, Ukrainy, Białorusi, Czech, Szwecji, Stanów Zjednoczonych i Kanady). Realizują swoje sportowe marzenia. W tym roku będą walczyć o medale w dwudziestu dyscyplinach.

Koncert Galowy XVII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych odbędzie się 2 sierpnia 2015 roku o godzinie 20:50, w Rybniku. Atrakcją wieczoru będzie występ zespołu Pectus. Podczas ceremonii otwarcia nastąpi podniesienie flagi oraz zapalenie znicza przy udziale Bractwa Ognia Spaleni, żużlowców ZKS ROW Rybnik oraz białoruskiego muzyka Witalija Woronko.

Koncert Galowy poprowadzą dziennikarze TVP Polonia: Magdalena Emilianowicz i Marek Zając.

Transmisja inauguracji XVII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych Śląsk 2015 w niedzielę, 2 sierpnia o godzinie 20:50 + 2:45 oraz w poniedziałek 3 sierpnia o godzinie 14:25 w TVP Polonia.

Począwszy od poniedziałku, 3 sierpnia widzowie TVP Polonia będą mogli śledzić poczynania rodaków w Kronikach Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych.

Emisja od 3 do 7 sierpnia o godzinie 21:45 + 5:40.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *