XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Telewizji Polskiej

Anteny Telewizji Polskiej i kanał streamingowy TVP Kultura 2 zapraszają od 2 do 21 października na transmisje koncertu inauguracyjnego, wszystkich etapów przesłuchań i specjalnego studia konkursowego z Filharmonii Narodowej oraz koncertu laureatów z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Koncert inauguracyjny i koncert laureatów będzie transmitowany również w TVP1.

Sprawdź godziny emisji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w PROGRAMIE TV

W październiku miłośnicy twórczości Fryderyka Chopina na całym świecie po raz 18. obchodzić będą muzyczne święto – Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Kilkudziesięciu młodych wirtuozów przedstawi słuchaczom swoje interpretacje jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszechczasów. Wypełniając misję publiczną Telewizja Polska jako współorganizator Konkursu, zapewni transmisje, retransmisje i relacje z wydarzeń konkursowych. Dzięki temu widzowie będą mieli możliwość wspólnego oglądania, słuchania i przeżywania koncertów najważniejszego z konkursów pianistycznych na świecie. Od 2 do 21 października TVP Kultura zaprasza do codziennego Studia Konkursowego, które będzie rozpoczynało i kończyło transmisje koncertów i sesji przesłuchań konkursowych. Gospodarzami Studia będą Agata Kwiecińska i Adam Rozlach. Towarzyszyć im będą wybitni muzycy i znawcy twórczości Fryderyka Chopina oraz samego konkursu.

Podczas koncertu inauguracyjnego 2 października na scenie Filharmonii Narodowej w Warszawie wystąpi grono najwybitniejszych wirtuozów fortepianu, zwycięzców poprzednich edycji konkursu: kwintet fortepianowy Roberta Schumanna, który wykonają Yulianna Aveedeva i Belcea Quartet oraz Koncert na 4 fortepiany i smyczki Jana Sebastiana Bacha w interpretacji pianistów: Kevina Kennera, Philippe Giusiano, Dang Thai Sona i Yuliannę Avdeevę wraz z połączonymi dwoma kwartetami smyczkowymi: Belcea, Simply Quartet wraz z kontrabasistą Krzysztofem Firlusem.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

W trakcie trwania całego konkursu, widzowie TVP Kultura po raz pierwszy będą mieli okazję śledzić na żywo zmagania młodych utalentowanych pianistów z całego świata również w internecie, na kanale streamingowym TVP Kultura 2 dostępnym pod adresem kultura2.tvp.pl. Produkowane przez Centrum Kultury i Historii TVP transmisje koncertów, przesłuchań i studia konkursowego będą dostępne w TVP Kultura w jakości HD i TVP Kultura 2 w jakości Ultra HD (4K). Na obydwu kanałach zostanie udostępniony dźwięk w technologii Dolby Atmos.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Organizatorem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a współorganizatorem – Telewizja Polska.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *