XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w TVP

13 stycznia 2013 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz dwudziesty pierwszy. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP będą przeznaczone na ratowanie życia dzieci oraz na rzecz godnej opieki medycznej seniorów. Jurek Owsiak, pomysłodawca i organizator WOŚP, zaprosił znanych piosenkarzy oraz zespoły, które uświetnią charytatywną imprezę.

Telewizja Polska, jak co roku, przygotuje relacje, zapowiedzi i podsumowania „orkiestrowego grania”. Studio w Warszawie będzie się łączyć ze wszystkimi ośrodkami telewizyjnymi na terenie całej Polski. Gośćmi w studio TVP będą m.in.: Maryla Rodowicz, Anna Dymna, Piotr Polk, zespół Pectus, Łukasz Zagrobelny, Anna Dereszowska, a także paraolimpijczycy, medaliści z Londynu oraz aktorzy najpopularniejszych seriali TVP m.in.: „Czas honoru”, „rodzinka.pl”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, prowadzący „Pytanie na śniadanie”, „Kabaretowy Klub Dwójki”.

Planowanych jest ponad 5 godzin emisji w TVP2/HD. Pierwsza relacja będzie miała miejsce już o godzinie 9:00, kolejne będą o godzinie 10:25, 13:10, 15:15, 17:20, 19:35 i 22:05.

XXI finałowi poświęcone będzie w znacznym stopniu wydanie „Panoramy” o godzinie 18:00 w dniu 13 stycznia br. „Panorama”, jak co roku, weźmie udział w licytacji pod hasłem „Wylicytuj dzień pracy z Panoramą dla swojej babci lub dziadka”. Osoba, która wylicytuje nagrodę, odwiedzi redakcję „Panoramy”, będzie współpracować przy wydaniu programu, a także stanie się bohaterem jednego z materiałów emitowanych w „Panoramie”. Dodatkowo Panorama licytować będzie kapelusz Hanki Bieleckiej, artystki która wspierała ludzi starszych. Kapelusz przekazała „Panoramie” rodzina aktorki.

Relacje z przygotowań i z przebiegu tegorocznego finału WOŚP znajdą się także w „Pytaniu na śniadanie”. Widzowie tego programu w piątek 11 lutego 2013 roku obejrzą specjalny materiał z powstawania kalendarza Kuby Woźniaka, który będzie licytowany podczas finału WOŚP.

Równolegle z TVP2/HD XXI finał WOŚP relacjonować będzie TVP Polonia, relacje o godzinie 9:00, 10:25, 15:15, 19:50 i 22:45. Bieżące relacje z finału także w serwisach TVP INFO.

Jak co roku WOŚP będzie także obecna na internetowych stronach Telewizji Polskiej (ww.tvp.pl). Na tvp.pl oraz na wosp.tvp.pl orkiestra będzie grała przez cały dzień. Na stronach TVP aż siedem razy zobaczymy na żywo relacje z Polski i warszawskiego studia (godzina 9:00, 10:25, 13:10, 15:15, 17:20, 19:35, 22:05). Oprócz transmisji na bieżąco pojawiać się będą również najciekawsze materiały wideo relacjonujące XXI finał WOŚP. tvp.pl pokaże też ekskluzywne materiały zza kulis i tego co będzie się działo w studiu przy ul. Woronicza. TVP zaprasza również na relacje na kanał na YouTube: tvp.pl.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *