TVP INFO i TVP Regiony będą w MUX-3

Jesienią 2013 roku Telewizja Polska planuje uruchomić pełnowymiarowy kanał informacyjny TVP INFO oraz nowy kanał regionalny, pod roboczą nazwą TVP Regiony. Nowe TVP INFO ma być kanałem informacyjnym bez pasm regionalnych, który całodobowo będzie nadawał informacje i publicystykę. Natomiast TVP Regiony będzie kanałem tworzonym wspólnie przez 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej z wydzielonymi pasmami regionalnymi dla każdego z tych ośrodków.

Obie stacje, których start planowany jest na jesień 2013 roku, mają znaleźć się w ofercie trzeciego multipleksu (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej, gdzie obecnie nadaje TVP INFO dzielące czas z 16 ośrodkami regionalnymi.

Jesienią 2013 roku publiczny nadawca zamierza również rozpocząć emisję kanałów TVP Dokument i TVP Rozrywka, ale na tę chwilę Telewizja Polska nie zdradza żadnych szczegółów, co do ich dostępności w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Natomiast wcześniej, bo do 25 lutego 2013 roku, Telewizja Polska zamierza złożyć wniosek o koncesję na nadawanie kanału dziecięcego w pierwszym multipleksie (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej, o czym serwis naziemna.info informował już wcześniej (więcej tutaj).

Źródło: Wirtualnemedia.pl/Press/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *