XXII finał WOŚP w Dwójce

Pięć godzin transmisji XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie będzie można śledzić w Dwójce, która od początku współtworzy tę wyjątkową akcję. Na pomoc Orkiestrze TVP daje ponad tysiąc pracowników, sto ekip reporterskich i 200 kamer. Ruszamy w niedzielę 12 stycznia o godzinie 8:45.

Po raz pierwszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 3 stycznia 1993 roku. Zbierano wówczas pieniądze na zakup sprzętu do ratowania noworodków z wrodzonymi chorobami serca. Każdy kolejny finał niósł za sobą nowy szczytny cel i bił rekordy pod względem zebranych funduszy. Skuteczność WOŚP szybko zaczęła być widoczna w szpitalach na terenie całej Polski.

Dwójka, jak co roku, będzie przy Wielkim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko na antenie TVP2/HD widzowie zobaczą ponad pięć godzin bezpośrednich relacji z całego kraju. Pierwsza z nich już o godzinie 8:45, a ostatnie wejście ze studia zakończy się o północy. W realizację transmisji zaangażowane są wszystkie oddziały terenowe TVP. Tegoroczny finał pokaże również TVP Polonia. Relacje z finału na bieżąco będzie można też śledzić w TVP INFO i oczywiście w Internecie na stronie: www.tvp.pl. Fragmenty „orkiestrowego” koncertu spod Pałacu Kultury pokaże TVP Rozrywka.

W przygotowanie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz bezpośrednie relacje z najważniejszych wydarzeń związanych z finałem, zaangażowanych jest blisko tysiąc osób z Telewizji Polskiej. W całym przedsięwzięciu uczestniczyć będzie około stu ekip reporterskich wyposażonych w 200 kamer.

Głównodowodzącym niezmiennie pozostaje niezmordowany Jerzy Owsiak, nadzorujący wszystko ze studia nr 5 przy ulicy Woronicza. Jego gośćmi będą między innymi największe gwiazdy seriali TVP, prezenterzy, wolontariusze, a także zespoły muzyczne rozgrzewające gości i przyjaciół Orkiestry. W studiu przez cały dzień odbywać się będą aukcje internetowe, zaś w hallu gmachu B przy ulicy Woronicza wszyscy odwiedzający siedzibę Telewizji Polskiej zobaczą realne przykłady działalności Fundacji Jurka Owsiaka, czyli wystawę zakupionego do tej pory sprzętu. Odbędą się także pokazy ratownictwa medycznego.

XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niedziela 12 stycznia, od godziny 8:45 na antenie TVP2/HD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *