XXIV Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej na antenie Dwójki

We wtorek 11 lipca Program 2 Polskiego Radia zaprasza na transmisję koncertu XXIV Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej. Uroczystość odbędzie się w Sali Białej Muzeum Pałacu w Wilanowie. Początek koncertu o godzinie 19:00.

Koncert pt. „Muzyka przełomu baroku i klasycyzmu na instrumenty dęte” odbędzie się w Sali Białej Muzeum Pałacu w Wilanowie. Jego wykonawcami będą: Małgorzata Wojciechowska – flet traverso, Daniël Brüggen – flet podłużny, Frank de Bruine – obój, Kim Stockx – fagot, Juan José Molero Ramos – chalumeaux, Mateusz Cendlak – róg, Simon Standage i Agata Sapiecha – skrzypce, Teresa Kamińska – wiolonczela, Nicholas Parle – klawesyn. W programie: utwory Pierre’a Danicana Philidora, Wilhelma Friedemanna Bacha, Johanna A. Hasse, Georga Philippa Telemanna, Johanna Friedricha Fascha i Josepha Bodin de Boismortiera. Początek transmisji o godzinie 19:00.

Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej to prestiżowa impreza, która łączy program dydaktyczny (warsztaty, wykłady, zajęcia indywidualne) z wieczornymi koncertami, które odbywają się w kilku miejscach, m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie w minioną sobotę została zainaugurowana Letnia Akademia oraz w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i na Zamku Królewskim w Warszawie.

Program 2 Polskiego Radia jest partnerem Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej od samego początku, czyli od 1991 roku. Wtorkowe wydarzenie na antenie Dwójki – i równolegle w innych rozgłośniach EBU – będzie pierwszą polską transmisją w kalendarzu tegorocznego Letniego Festiwalu Muzycznego Euroradia. Dwójka, oprócz transmisji 11 lipca, nagrywa wybrane koncerty, które przedstawi później zarówno słuchaczom w Polsce, jak i w Europie.

Temat przewodni XXIV Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej to Consorts of Music.
Dyrektorem artystycznym Letniej Akademii jest jej twórczyni – Agata Sapiecha.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *