Zabójczy tydzień od 20 sierpnia na kanale TNT


„Zabójcza broń” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii filmów akcji. Produkcje, w których główne role zagrali Mel Gibson i Danny Glover, gwarantują potężną dawkę dobrego humoru oraz trzymającą w napięciu fabułę. W dniach 20-26 sierpnia stacja TNT wyświetli wszystkie cztery części tej ponadczasowej serii. Emisje rozpoczynają się codziennie od godz. 21.00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TNT

„Zabójcza broń” jest filmem z gatunku tzw. buddy-cop movies, czyli produkcji, w których dwie całkowicie niepasujące do siebie osoby (w tym przypadku policjanci) są zmuszone współpracować i wykonać powierzone im zadanie.

W pierwszej odsłonie sierżant Roger Murtaugh z policji w Los Angeles prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczego samobójstwa młodej kobiety, córki bogatego bankiera. Do pomocy przydzielony został mu inny mundurowy – nieco zwariowany Martin Riggs, który po śmierci żony miewa skłonności samobójcze. Od tej pory zupełnie różni pod względem charakteru i podejścia do pracy policjanci muszą współpracować, by rozwikłać coraz bardziej skomplikowane śledztwo. Czy śmierć Amandy była samobójstwem? A może kobieta padła ofiarą gangsterskich porachunków?

„Zabójcza broń 2” skupia się na walce znanych z pierwszej części policjantów z południowoafrykańskimi dyplomatami, którzy, chronieni immunitetem, zajmują się przemytem złotych monet. W drugiej odsłonie serii do dwójki detektywów dołącza świadek koronny Leo Getz (Joe Pesci), niegdyś księgowy mafii zamieszany w pranie brudnych pieniędzy. Stróżowie prawa muszą chronić mężczyznę, któremu grozi zemsta ze strony gangu.

W trzeciej części „zabójczej serii” detektywi, w towarzystwie Getza, będą musieli rozwikłać sprawę broni znikającej z policyjnych magazynów. W dochodzeniu mężczyznom pomoże piękna, uwodzicielska i doskonale wyszkolona w walce wręcz sierżant Lorna Cole, która całkowicie zawróci w głowie Riggsowi. Czy śledczym uda się rozwiązać sprawę, w którą zamieszani mogą być sami policjanci?

„Zabójcza broń 4” to ostatnia odsłona kultowego cyklu filmów akcji. Tym razem policyjni partnerzy z Los Angeles zmierzą się z koordynowanym przez chińską organizację przestępczą nielegalnym transportem ludzi z Chin do USA oraz stawią czoła diabolicznemu mistrzowi wschodnich sztuk walki. W tej części serii do detektywów dołączy początkujący funkcjonariusz Lee Butters, za którym Murtaugh nie przepada. Sytuację komplikuje fakt, iż córka Murtaugha zakochała się w młodym policjancie i spodziewa się jego dziecka. Czy mężczyznom uda się dojść do porozumienia?

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *