Zamki, pałace i dworki w nowym sezonie „POLSKA Z GÓRY”

Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele znajdziemy w Polsce ciekawych zamków, dworków i pałaców. W każdym regionie odkryć możemy architektoniczne perełki, z którymi wiążą się niezwykłe historie. Na wyjątkową podróż ich szlakiem w drugim sezonie programu POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE 2 wybierzemy się z Planete+ i serwisem CANAL+ online.

Sprawdź godziny emisji audycji „Polska z góry” w PROGRAMIE TV

Niemal z każdym zamkiem związana jest jakaś tajemnicza historia lub legenda. Są to również opowieści o prawdziwych losach mieszkańców, które pozwalają inaczej spojrzeć na budowle sprzed wieków. W nowych odcinkach POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE 2 ponownie poszybujemy nad Polską, by z lotu ptaka spojrzeć na zamki obronne królów i książąt, pałace magnackich rodów, szlacheckie dwory i dworki.

W premierowym sezonie odwiedzimy Kujawy, Mazowsze, Podlasie i kilkadziesiąt innych regionów Polski. Polecimy do zamku w Golubiu – Dobrzyniu, który szczególnie upodobali sobie współcześni miłośnicy turniejów rycerskich. Tam poznamy intrygujące losy jednej z jego mieszkanek, siostry króla Zygmunta III, Anny Wazówny. W Szamotułach dowiemy się dlaczego tamtejszy zamek nawiedza widmo pięknej księżniczki opłakującej swój los, a w Poznaniu odwiedzimy najmłodszy zamek w Europie. Miłośnikom polskiej literatury z pewnością spodoba się wyprawa do dworu Władysława Reymonta w Kołaczkowie, natomiast fanom rycerskich legend – Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie.

Sprawdź ofertę kanału Planete+ w PROGRAMIE TV

Premiera drugiego sezonu POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE 2 w każdy poniedziałek już od 30 sierpnia o godz. 18:30 na Planete+ oraz w serwisie CANAL+ online.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *