„Zawód Ratownik” na antenach Polsatu

Dwuodcinkowa seria „Zawód Ratownik” to podany w krótkiej i przystępnej formie instruktaż jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia oraz jak ważne jest by planując aktywne spędzanie czasu wolnego zainstalować aplikację RATUNEK. Cykl powstał przy współpracy z siecią Plus i będzie emitowany od 4 sierpnia do października na antenie Polsatu, Polsat News, Polsat 2, Polsat Play oraz TV4.

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PROGRAMIE TV

W niesieniu pomocy na wodzie i w górach liczy się każda sekunda. Człowiek, który znajduje się pod wodą, albo jest ofiarą wypadku musi zostać odnaleziony, zabezpieczony i przetransportowany do placówki medycznej maksymalnie szybko. Najtrudniejsze jest zlokalizowanie poszkodowanego – opowiadają o swojej pracy ratownicy MOPR i TOPR a co najważniejsze radzą, co robić, gdy znajdziemy się w sytuacji niebezpiecznej – Dzwoniąc pod numer 601 100 100 numer ratunkowy nad wodą oraz 601 100 300 numer ratunkowy w górach zachowaj spokój, pomożemy Ci. Powiedz GDZIE się znajdujesz i CO się stało. Następnie odpowiadaj na pytanie dyspozytora i nie rozłączaj się, dopóki dyspozytor nie powie Ci, że możesz skończyć rozmowę, a pomoc jest w drodze – słyszymy w programie.

Sprawdź ofertę kanału TV4 w PROGRAMIE TV

Ogromną pomocą dla ratowników i poszkodowanych jest Aplikacja RATUNEK zainstalowana w smartfonie. To jedyna aplikacja zaaprobowana przez ochotnicze służby ratunkowe GOPR, TOPR, MOPR, WOPR i dołączona do oficjalnego systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku. Dzięki niej ratownicy szybko i z dokładnością do 3 metrów zlokalizują poszkodowanego, mają dostęp do wpisanych wcześniej informacji o stanie zdrowia, która jest bardzo przydatna w sytuacji ratunkowej oraz uzyskują wiedzę, z kim z bliskich się kontaktować.

Program powstał przy współpracy z operatorem sieci Plus, który od niemal dwudziestu lat współpracuje ze służbami ratowniczymi WOPR, MOPR, GOPR i TOPR przypomina też wszystkim korzystającym z letniego wypoczynku o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do poleceń ratowników, a w razie nieszczęśliwego wypadku o numerach specjalnych ratunkowych: 601 100 100 nad wodą i 601 100 300 w górach.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *