Zbyszek Frączek dyrektorem programowym Eska ROCK (zdjęcie)

Zbyszek Frączek objął stanowisko dyrektora programowego Radia Eska ROCK. Szefem muzycznym stacji został Darek Król.

Zbyszek Frączek pełnił dotychczas funkcję zastępcy dyrektora programowego sieci Radia ESKA. Po objęciu nowego stanowiska w Radiu Eska ROCK nadal będzie odpowiadał za programowanie streamów audio i wideo na platformie eskaGO.pl oraz za rozwój narzędzi informatycznych usprawniających zarządzanie treściami programowymi w Grupie Radiowej Time.

Przez lata obecności w polskim eterze Eska ROCK, prezentując staranie dobraną muzykę rockową oraz poprzez profesjonalizm i entuzjazm ludzi, którzy tworzyli ten projekt, stała się bardzo silną i rozpoznawalną marką radiową – nie tylko wśród fanów rocka. Moim celem jest utrzymanie oraz konsekwentne wzmacnianie tej pozycji zarówno poprzez zwiększenie słuchalności programu FM w Warszawie, jak i rozwój marki w „medium przyszłości”, jakim jest Internet, przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych tworzonych i rozwijanych w Grupie Radiowej Time – mówi nowy dyrektor programowy Radia Eska ROCK, Zbyszek Frączek.

Zbyszek Frączek związany jest z Grupą Radiową Time od 23 lat. W 1991 roku rozpoczął pracę w poznańskim Radiu ESKA w charakterze prezentera muzycznego. Następnie awansował na stanowisko szefa studia produkcyjnego, odpowiadającego m.in. za produkcję reklam. W 2000 roku został szefem muzycznym Radia ESKA Poznań. 10 lat temu objął stanowisko zastępcy dyrektora programowego sieci Radia ESKA. Aktywnie uczestniczył w budowie struktury regionalnej Radia ESKA i wspierał rozwój sieci od strony programowej. Z wykształcenia jest muzykiem – ukończył poznańską Akademię Muzyczną.

eskarockzbyszekfraczek

Darek Król został szefem muzycznym Radia Eska ROCK. Ze stacją związany jest od maja br. Obecnie prowadzi pasmo „Gramy Co Chcemy” nadawane od poniedziałku do piątku między 13:00 a 16:00. Nowe wyzwanie będzie łączył z dotychczas sprawowaną funkcją.

Przez ostatnie lata Darek Król zajmował się promocją i managementem artystów muzycznych. Początki jego kariery wywodzą się z radia – zaczynał w łódzkim Radiu Manhattan. Był szefem muzycznym, a następnie dyrektorem programowym Radia ESKA Łódź.

Źródło: Grupa Radiowa TIME

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *