Zdjęcia do 7. sezonu „Gry o tron” ruszą latem 2016 roku

Produkcja wielokrotnie nagradzanego serialu HBO „Gra o tron” rozpocznie się latem tego roku – ogłosił Casey Bloys, prezes HBO odpowiedzialny za programming. Zdjęcia do nowego sezonu będą kręcone w Północnej Irlandii, a dodatkowo również w Hiszpanii i na Islandii. Premiera nowego sezonu odbędzie się latem 2017 roku w HBO.

Teraz kiedy zima nadeszła w „Grze o tron”, producenci David Benioff i D.B. Weiss poczuli, że byłoby lepiej, gdyby produkcja rozpoczęła się odrobinę później niż zwykle, żeby lepiej oddać klimat serialu – powiedział Casey Bloys. – Zamiast tradycyjnej premiery „Gry o tron” na wiosnę, przenosimy emisję na lato, żeby jeszcze lepiej móc dostosować okres zdjęciowy do wymagań produkcji.

W siódmym sezonie kolejne odcinki reżyserować będą: Mark Mylod, Jeremy Podeswa, Matt Shakman i Alan Taylor. Zdjęcia w Hiszpanii będą realizowane w następujących miejscach: Sewilla, Caceres, Almodovar del Rio, Santiponce, Zumaia oraz Bermeo.

W zeszłym tygodniu „Gra o tron” otrzymała 23 nominacje do nagród Emmy, najwięcej z wszystkich nominowanych produkcji już trzeci rok z rzędu, w tym dla najlepszego serialu obyczajowego, dla aktorek i aktorów drugoplanowych – Emilii Clarke, Leny Headey, Maisie Williams, Petera Dinklage’a, Kita Haringtona, za najlepszy gościnny występ nominację otrzymał Max von Sydow, za reżyserię – Miguel Sapochnik, Jack Bender oraz za scenariusz David Benioff i D.B. Weiss.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *