Zespół Ars Cantus w radiowej Dwójce

Historyczne instrumenty, zapomniane partytury, dawne praktyki wykonawcze – takie skojarzenia budzi w naszych głowach muzyka dawna, która stanie się tematem najbliższego wydania audycji „Five o’clock” z udziałem publiczności. W sobotę o godzinie 17:00 gośćmi Agaty Kwiecińskiej w Studiu im. W. Szpilmana będą wszechstronny muzyk i instrumentalista Tomasz Dobrzański oraz jego zespół Ars Cantus.

Ars Cantus wykonuje muzykę dawnych epok od średniowiecza do wczesnego baroku. Istotną część repertuaru grupy stanowią muzyczne zabytki Dolnego Śląska sięgające XIV wieku, często prezentowane po raz pierwszy od stuleci.

Czym była muzyka średniowiecza dla ówczesnych słuchaczy, a czym może być dla współczesnych? W jakim kontekście funkcjonowała, czemu służyła i jak była odbierana? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą członkowie Ars Cantus: Tomasz Dobrzański, Monika Wieczorkowska, Radosław Pachołek, Maciej Gocman i Piotr Karpeta. Transmisja na antenie Dwójki Polskiego Radia i – w formie wideo – na stronie dwojka.polskieradio.pl.

„Five o’clock” z Ars Cantus – w sobotę, 12 marca 2016 roku o godzinie 17:00, w Studiu im. W. Szpilmana w głównej siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85 w Warszawie.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *