Zespół Coma w radiowej Czwórce

Już jutro Program 4 Polskiego Radia zaprasza na koncert zespołu Coma, którego będzie można posłuchać w „Ministerstwie Dźwięku” o godzinie 18:00.

Zespół Coma powstał w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka. Debiutancka płyta zatytułowana „Pierwsze wyjście z mroku” ukazała się w maju 2004 roku i została nagrodzona Fryderykiem w kategorii „Album roku – rock”. Coma została także laureatem 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz wygrała Festiwal Rockowy Węgorzewo 2004.

Drugi album grupy, „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków”, ukazał się w maju 2006 roku i już po tygodniu zajął pierwsze miejsce na oficjalnej liście sprzedaży, osiągając status złotej płyty. Krążek przyniósł Comie dwa kolejne Fryderyki („Grupa roku”, „Album roku – rock/metal”).

W 2007 roku zespół supportował Pearl Jam na koncercie w Chorzowie, a także występował na Metal Hammer Festival w Spodku razem z grupą Tool.

Kolejna płyta „Hipertrofia” osiągnęła status podwójnej platyny oraz przyniosła grupie m.in. trzy Fryderyki 2009 („Zespół roku”, „Album roku – rock”, „Wokalista roku – Piotr Rogucki”).

Po letniej trasie koncertowej 2010 Coma powróciła z dużymi projektami. „Excess” to anglojęzyczna płyta zespołu z premierą na rynku europejskim, a album koncertowy „Symfonicznie” powstał we współpracy z Orkiestrą Filharmoników Gdańskich. Formacja nagrała też muzykę do filmu „Skrzydlate świnie” Anny Kazejak, w którym lider grupy, Piotr Rogucki, zagrał jedną z głównych ról.

Radiowa Czwórka zaprasza do słuchania koncertu w sobotę o godzinie 18:00. Dodatkowo będzie można go zobaczyć na stronie nina.gov.pl. Producentem audycji jest Program 4 Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny. Więcej informacji na stronie: http://www.polskieradio.pl/10,czworka/976,koncerty

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *