Zespół Tabu w radiowej Czwórce

W sobotę, 5 października o godzinie 18:00, Program 4 Polskiego Radia zaprasza na koncert zespołu Tabu. Grupa zaprezentuje swoją wizję reggae w „Ministerstwie Dźwięku”.

Tabu to polski zespół grający muzykę reggae, założony w 2003 roku w Wodzisławiu Śląskim. W 2005 r. muzycy wygrali ostródzki konkurs młodych zespołów, a rok później wydali swój debiutancki album „Jednosłowo”. Rok 2009 to czas bardzo wysoko ocenianej drugiej produkcji pt. „Salut”.

Grupa od wielu lat jest bardzo aktywna, ma na swoim koncie setki koncertów. Powodzenie zawdzięcza na pewno nietypowemu podejściu do muzyki reggae – standardowe instrumentarium wsparte jest dynamiczną pracą sekcji dętej oraz charyzmą wokalisty Rafała Karwota. Sukcesem Tabu okazała się ubiegłoroczna płyta „Endorfina”, na której zespół po raz pierwszy wprowadził do swej muzyki elementy bałkańskie. Produkcja ta potwierdza wielki potencjał grupy do tworzenia niebanalnych piosenek z tekstami opowiadającymi w prostych słowach o życiu.

Radiowa Czwórka zaprasza do słuchania koncertu w najbliższą sobotę o godzinie 18:00. Dodatkowo będzie można go zobaczyć na stronie nina.gov.pl. Producentem audycji jest Program 4 Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *