TVP1 zaprasza w niedzielę, 30 października o godz. 18:20 na koncert Rafała Brzozowskiego „Zielone I love You”, który przeniesie widzów w klimat złotych lat swingu. Artysta powróci do inspiracji, które drzemią w nim od dziecka i które ukształtowały jego muzyczną wrażliwość. Koncert „Zielone I love You” promuje najnowszą płytę Rafała Brzozowskiego.

Sprawdź godziny emisji koncertu „Zielone I love You” w PROGRAMIE TV

To, co dzisiaj zaśpiewam, będzie zupełnie inne niż repertuar, z  którym się Państwu kojarzę. To wypadkowa moich osobistych przeżyć i młodzieńczych marzeń – mówi Rafał Brzozowski.

Inspiracją dla Brzozowskiego była twórczość takich artystów jak: Frank Sinatra, Tony Bennett, Herbie Hancock, czy Nat King Cole. Złote lata swingu. To właśnie z tego klimatu i z tej estetyki Rafał Brzozowski na nowej płycie czerpie inspirację.

Ta płyta i ten koncert to moje historie, moje osobiste doświadczenia, które w muzyczne perełki zmienili dwaj panowie: Tomek Szczepanik, który skomponował muzykę i Maciek Jadowski, który napisał teksty. „Zielone I Love You” to płyta i koncert trzech facetów. Jeden włożył w nią swoje życiowe doświadczenia, drugi je poetycko opisał, a trzeci zamknął w swingowych klimatach  – podkreśla artysta.

Utwory, które powstały z tego połączenia, składają  się na intymny portret mężczyzny po czterdziestce, który z dystansem spogląda na swoje dotychczasowe życiowe doświadczenia: wzloty, upadki, osiągnięcia, porażki, fascynacje, rozczarowania, a wreszcie miłość. Właśnie to uczucie jest motywem przewodnim koncertu i płyty „Zielone I love You”.

Specjalnie dla widzów koncertu „Zielone. I love You” Rafał Brzozowski przygotował kilka muzycznych niespodzianek. Pierwsza z nich to autorska interpretacja piosenki „My Way” Franka Sinatry. – Ta piosenka doczekała się wielu przekładów i wykonań, ja postanowiłem sięgnąć do oryginału – mówi wokalista. Kolejny muzyczny prezent to piosenka „Tak blisko”, którą podczas koncertu usłyszymy w nowej, swingowej aranżacji.

Rafałowi Brzozowskiemu na scenie towarzyszyć będzie zespół instrumentalny znakomitych polskich muzyków estradowych i jazzowych pod batutą Grzegorza Urbana. Za całokształt kompozycji, aranżacji i produkcji muzycznej odpowiada Tomasz  Szczepanik. Teksty utworów napisał Maciej Jadowski. Koncert wyreżyserowała Beata Szymańska-Masny.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

„Zielone I love You” – koncert Rafała Brzozowskiego w niedzielę, 30 października o godz. 18:20 w TVP1.

Źródło: Telewizja Polska