Zimowe ferie z radiową Czwórką

Ferie zimowe za pasem. Z tej okazji słuchacze radiowej Czwórki w okresie od 16 stycznia do 26 lutego będą mogli usłyszeć wszystko, co chcieliby dowiedzieć się o sposobach spędzania zimy. Od imprez sportowych w danych rejonach kraju, przez metody wykorzystywania dronów i kamer GoPro do filmowania zimowych wyczynów, aż po nartorolki. W zimowej ofercie Czwórki nie zabraknie również audycji plenerowych.

Radiowa Czwórka zaprasza słuchaczy Polskiego Radia do wspólnego spędzenia ferii zimowych. Od 16 stycznia do 26 lutego będzie można usłyszeć najrozmaitsze audycje przygotowane z myślą o zimowych planach młodych Polaków.

Zimowy przegląd ramówki warto zacząć od czwartkowego cyklu pod hasłem „Ferie w domu” (godzina 7:15). To propozycja dla tych, którzy spędzają ferie w domu i chętnie nadrobią zaległości w oglądaniu, czytaniu i graniu. Podczas czwartkowej audycji prezentowane będą propozycje filmów, książek, gier planszowych i innych atrakcji, które pomogą urozmaicić czas.

W popołudniowych serwisach kulturalnych o godzinie 17:30 będzie można dowiedzieć się o wydarzeniach kulturalnych związanych z feriami (zima w mieście, propozycje na ferie domów kultury), zaś w paśmie sportowym codzienna prognoza pogody dla regionów, w których obecnie trwają ferie oraz przegląd najbliższych, zimowych imprez sportowych.

W piątki redakcja zaprasza na „Stację Kultura”, w której usłyszeć można wywiady ze znanymi muzykami o ich wspomnieniach z dzieciństwa, czyli o tym, jak spędzali ferie zimowe. Natomiast w piątki i wtorki „Stacja Nauka”, a w niej ciekawostki historyczne dotyczące pierwszego wyciągu narciarskiego na świecie, wynalezienia nart, sanek, łyżwiarstwa, curlingu, a nawet informacja o warunkach na stokach (nie tylko w górach), informacje o lodowiskach, grubości tafli i wszelkich spraw związanych z bezpiecznym uprawianiem sportów zimowych.

Wybierającym się na zimowy wypoczynek stacja poleca cykl materiałów poświęcony podróżowaniu zimą – emitowany w każdy poniedziałek po godzinie 19:00. Natomiast dla sportowych zapaleńców w ramach audycji „TOP” w środy po godzinie 17:00 cykl o przydatnych aplikacjach i nowych technologiach.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *