Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi na antenach Polskiego Radia

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji i transmisji ze zbliżających się XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, które nadawane będą na antenach radiowej Jedynki, Trójki, Czwórki oraz programu cyfrowego PR 24.

Zimową olimpiadę obsługiwać będzie silna reprezentacja Polskiego Radia. Do Soczi wybrał się 8-osobowy zespół w składzie: Rafał Bała, Michał Gąsiorowski, Tomasz Gorazdowski, Cezary Gurjew, Jacek Kubicki, Sylwia Urban, Tomasz Zimoch i Michał Jakubik.

Na antenach Polskiego Radia nie zabraknie transmisji, relacji reporterskich, wywiadów, a także komentarzy z wszystkich zawodów, w których udział wezmą reprezentanci Polski, a także gwiazdy światowego sportu. Przewidywane są także bieżące relacje korespondentów z Soczi w momentach najważniejszych wydarzeń.

Na antenie Radiowej Jedynki relacje reporterskie i materiały z Igrzysk Olimpijskich pojawiać się będą codziennie od 7 do 28 lutego. Oprócz wejść na żywo, m.in. z ceremonii otwarcia i zamknięcia oraz relacji nadawanych podczas dyscyplin sportowych, takich jak biegi i skoki narciarskie, biathlon, łyżwiarstwo szybkie czy hokej, na antenie Jedynki pojawi się także studio olimpijskie (od 7 do 24 lutego dwa razy dziennie – w godzinach 6:28-6:32 i 8:15-8:20 oraz w dniach 8-22 lutego w godzinach 20:15-20:55).

W dniu rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich, 7 lutego, Program 3 zaprasza na specjalne relacje w audycji „Zapraszamy do Trójki” (godziny 16:00-19:00). W trakcie trwania Igrzysk dziennikarze Trójki, Michał Gąsiorowski i Tomasz Gorazdowski, będą także co najmniej dwa razy dziennie (od poniedziałku do soboty) informować słuchaczy o przebiegu zawodów, m.in. podczas studia olimpijskiego (7-22 lutego o godzinie 7:40 i 16:40). Olimpiadzie poświęcone będą również dwa wydania „Trzeciej Strony Medalu” – po rozpoczęciu i po zakończeniu Igrzysk, 9 i 23 lutego; temat powróci także w wydaniu 9 marca (niedziele, godziny 17:00-19:00).

Radiowa Czwórka także będzie na bieżąco informować słuchaczy o przebiegu Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Specjalne relacje i materiały z Olimpiady pojawiać się będą na antenie codziennie od 7 do 23 lutego. Każdego ranka o godzinie 7:15 o najciekawszych wydarzeniach opowiadać będzie Tomasz Zimoch, a w ciągu dnia pojawią się relacje innych korespondentów Polskiego Radia prosto z Soczi. Dodatkowo w trakcie trwania Igrzysk zwiększona zostanie liczba serwisów sportowych (osiem w dni robocze i sześć w weekendy).

Informacji o przebiegu Igrzysk w Soczi będzie można także wysłuchać na kanale Polskie Radio 24, dostępnym na odbiornikach cyfrowych. Studio olimpijskie będzie emitowane codziennie od 8 do 22 lutego w godzinach 20:15-20:55.

Dla wszystkich, którzy będą chcieli śledzić przebieg wydarzeń w Soczi, Portal Informacyjny Polskiego Radia przygotował specjalny serwis związany z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. Na stronie polskieradio.pl/soczi znajdą się relacje radiowych wysłanników, dodatkowe materiały, które nie pojawią się na antenach, terminarze, sylwetki polskich sportowców, tabele medalowe, materiały multimedialne oraz historia igrzysk.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *