Zmiany na MUX-1 i MUX-3 w dwóch etapach – 15 lutego i 15 marca

W dniu dzisiejszym odbył się briefing prasowy prezesa zarządu Telewizji Polskiej, Juliusza Brauna, na którym poinformował o zmianach, które mają mieć miejsce 15 lutego i 15 marca 2014 roku na pierwszym (MUX-1) i trzecim (MUX-3) multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Aktualizacja: Dodano dokładny rozkład kanałów Telewizji Polskiej w pierwszym i trzecim multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej, który ma obowiązywać od 15 lutego 2014 roku.

Prezes Telewizji Polskiej zapowiedział, że 15 lutego na pierwszy multipleks (MUX-1) trafią TVP ABC i Trwam, a TVP Info zostanie przeniesiona z pierwszego (MUX-1) na trzeci (MUX-3) multipleks Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Natomiast wbrew wcześniejszym informacjom rzecznika Telewizji Polskiej, Jacka Rakowieckiego, TVP1 SD i TVP2 SD nie zostaną usunięte z Naziemnej Telewizji Cyfrowej już 15 lutego, a dopiero 15 marca 2014 roku. Prezes Telewizji Polskiej zapowiedział również, że pozostaną wszystkie kanały, które obecnie są dostępne w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, w tym TVP Rozrywka i TVP Polonia. Poza kanałami TVP1 i TVP2 w wersji SD.

W uzupełnieniu wypowiedzi Juliusza Brauna, dyrektor TVP Technologie, Wiesław Łodzikowski, przedstawił dokładny rozkład kanałów Telewizji Polskie w pierwszym (MUX-1) i trzecim (MUX-3) multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej, który ma obowiązywać od 15 lutego 2014 roku:

Pierwszy multipleks (MUX-1)
TVP ABC
TVP1 SD (do 15 marca)
TVP2 SD (do 15 marca)
Trwam

Trzeci multipleks (MUX-3)
TVP1 HD
TVP2 HD
TVP Historia
TVP INFO
TVP Kultura
TVP Polonia
TVP Regionalna
TVP Rozrywka

Juliusz Braun poinformował również, że Telewizja Polska otrzymała od Urzędu Komunikacji Elektronicznej projekt kolejnej zmiany decyzji rezerwacyjnej, która prawdopodobnie umożliwi kanałowi Stopklatka TV wejście na MUX-1 już 15 marca 2014 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *