Złota Antena Świata Telekomunikacji dla TVP za Regionalny System Ostrzegania

Telewizja Polska otrzymała Złotą Antenę Świata Telekomunikacji w kategorii Produkt Roku 2013 za wprowadzenie Regionalnego Systemu Ostrzegania. Tę prestiżową nagrodę przyznała kapituła Konkursu Złotych i Kryształowych Anten Świata Telekomunikacji i Mediów.

Celem konkursu jest popularyzacja osób i firm, które przyczyniły się do rozwoju rynku telekomunikacyjnego i mediów w Polsce, najciekawszych produktów i rozwiązań, a także promocja polskiej myśli technicznej. Nagrodę, podczas uroczystej gali w środę 19 marca, odebrał Prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun.

Dziękuję bardzo za tę nagrodę. Jest ona przykładem, jak bardzo zacierają się granice pomiędzy mediami a telekomunikacją, poprzez fakt, że media mogą sprawować funkcje, których jeszcze kilka lat temu nie traktowalibyśmy jako im właściwe. Jest to także dobry przykład pracy Telewizji Polskiej, medium publicznego, na rzecz całego społeczeństwa, i administracji państwowej. Dlatego powinien tu przy mnie stanąc również minister Michał Boni, dzięki któremu była możliwa tak owocna współpraca między TVP, a Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. To przedsięwzięcie pokazuje jak wiele wartości dodanych niesie ze sobą cyfryzacja telewizji naziemnej – powiedział Juliusz Braun.

Regionalny System Ostrzegania łączy usługi dodatkowe dostępne w telewizji cyfrowej i wykorzystuje je do powiadamiania ludności o zdarzeniach ważnych dla bezpieczeństwa powszechnego, ochrony życia, zdrowia i mienia mieszkańców. Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, komunikaty Systemu rozpowszechniane są przez napisy DVB, telegazetę, serwisy na Platformie Hybrydowej TVP, aplikację mobilną na platformy Android, Windows Phone oraz iOS, wiadomości SMS.

Zainteresowanie, jakim cieszy się działający już RSO w pięciu województwach System, wskazuje na duże zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania umożliwiające niezwłoczne dotarcie do obywateli z komunikatami ważnymi dla ich bezpieczeństwa. Dlatego wszystkie polskie województwa obejmie on już w sierpniu tego roku.

TVP traktuje Regionalny System Ostrzegania jako element szeroko rozumianej misji publicznej, której szczególnym elementem jest błyskawiczne reagowanie nadawcy publicznego na zagrożenia i informowanie o nich.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *