Zmarł Karol Jakubowicz

28 kwietnia br. w wieku 72 lat zmarł w Warszawie Karol Jakubowicz, medioznawca, doradca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, współtwórca „Strategii regulacyjnej KRRiT na lata 2011-2013”.

Karol Jakubowicz był medioznawcą specjalizującym się w zagadnieniach mediów elektronicznych, ekspertem Rady Europy, UNESCO, Unii Europejskiej, OBWE w zakresie ustawodawstwa radiowo-telewizyjnego. Był przewodniczącym Międzyrządowej Rady Programu „Informacja dla wszystkich” przy UNESCO, członkiem Rady Niezależnej Komisji ds. Mediów w Kosowie oraz przewodniczącym Komitetu Zarządzającego do Spraw Mediów i Nowych Usług Komunikacyjnych Rady Europy.

W latach 1994-1997 był wiceprzewodniczącym i przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP S.A, następnie dyrektorem Biura Analiz i Planowania Strategicznego w TVP S.A., a w latach 2004- 2006 dyrektorem Departamentu Strategii i Analiz KRRiT. Był autorem lub współautorem licznych krajowych i zagranicznych publikacji naukowych poświęconych mediom elektronicznym i komunikacji społecznej.

W 2011 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *