Znakomita oglądalność skoków narciarskich i Jedynki

Prawie 6,5 mln widzów w szczycie oglądało w TVP1/HD niedzielny (9 marca) konkurs skoków narciarskich. Między innymi dzięki temu wydarzeniu Jedynka była tego dnia zdecydowanym liderem.

Kamil Stoch zajął w Oslo trzecie miejsce i jest coraz bliżej triumfu w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata – czekają go jeszcze konkursy w Planicy w następnym weekend, bo pod koniec tego tygodnia zostaną rozegrane mistrzostwa świata w lotach w Harrachovie (transmisje w TVP1/HD). Niedzielny konkurs oglądało 4 mln 981 tys. (średnia) przy udziałach 42,4%. To oznacza, że na pięciu Polaków, którzy mieli wtedy włączony telewizor, dwóch oglądało konkurs skoków. W szczytowym momencie transmisje śledziło 6 mln 438 tys. widzów. Znakomicie obejrzały się także sobotnie kwalifikacje w TVP INFO – średnia 918 tys., udziały 6,2%.

Tuż po niedzielnych skokach w Jedynce, odbyła się transmisja z Halowych Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce w Sopocie (srebrny medal Angeliki Cichockiej na 800 m). Obejrzało ją 2 mln 495 tys., udziały wyniosły 20,9%, a szczytowym momencie – 2 mln 832 tys.

Między innymi dzięki tym transmisjom sportowym Jedynka była w niedzielę zdecydowanym liderem, osiągając średnie dzienne udziały w wysokości 19%. Znakomicie obejrzał się odcinek serialu „Ranczo” (średnia 6 mln 446 tysięcy; udziały 36,1%), a także programy informacyjne: „Teleexpress” (4 mln 151 tys.; 32,7%) i „Wiadomości” (4 mln 816 tys.; 28,2%).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *