TVP INFO z nowym portalem

Zupełnie nowy layout, elastyczna strona główna, która zmienia się w zależności od bieżących wydarzeń, najnowsze informacje i wideo, rozbudowane działy Pogoda i Biznes, informacje lokalne z 16 ośrodków TVP. 10 marca wystartowała nowa odsłona strony tvp.info.

Stawiamy na mobilność, dlatego strona została przygotowana w technologii responsywnej, czyli dostosowuje się do rozdzielczości ekranu, na którym jest odtwarzana – podkreśla Anna Malinowska-Szałańska, współautorka projektu. Serwis jest dostępny na wszystkich urządzeniach mobilnych. Został zaprojektowany tak, by był jak najbardziej przejrzysty dla użytkowników, a redakcji dawał możliwość szybkiego reagowania na bieżące wydarzenia. Układ strony głównej może się zmieniać w zależności od tego, co się aktualnie dzieje.

Mocną stroną odnowionego serwisu jest łatwiejszy dostęp do materiałów filmowych oraz informacji lokalnych z 16 ośrodków TVP – dodaje Paweł Radziszewski, nowy szef portalu. Jak podkreśla, redakcja stawia też na informacje własne, znajdujące się w działach Opinie oraz Magazyn, a także autorską produkcję wideo.

Wszystkie informacje dostępne w serwisie tvp.info można komentować za pośrednictwem powiązanego konta na Facebooku. Internauci mogą też łatwiej i szybciej dzielić się najciekawszymi informacjami w mediach społecznościowych.

Rozbudowaliśmy dział Pogoda, w którym oprócz aktualnego stanu pogody i prognozy na następne dni, można na bieżąco, dzięki kamerom online, podejrzeć obraz z kilkudziesięciu wybranych miast w Polsce – podkreśla Anna Malinowska-Szałańska. Wzbogacony został również dział Biznes – oprócz najnowszych informacji ekonomicznych można w nim znaleźć także notowania GWP, giełd światowych oraz kursy walut.

Jako jedyny portal informacyjny tvp.info oferuje użytkownikom dostęp do bogatej biblioteki newsowych materiałów archiwalnych od 80. ubiegłego wieku. Internauci mogą przez całą dobę na żywo oglądać kanał TVP INFO lub sięgać do archiwalnych wydania stacji.

Portal jest obecny w mediach społecznościowych: na Twitterze (100 tys. obserwujących), Facebooku i Google+. Jako jedyny z serwisów informacyjnych ma również kanał na YouTube, za pośrednictwem którego użytkownicy mogą obejrzeć najciekawsze fragmenty programów TVP INFO oraz materiały wideo przygotowane i polecane przez redakcję. Biblioteka klipów liczy już ponad 6 tysięcy pozycji.

Portal tvp.info powstał w marcu 2009 r. jako rozbudowana wersja serwisu informacyjnego www.wiadomosci.tvp.pl (istniejącego od grudnia 1999 roku). Dziś zespół liczy liczy ok. 30 osób i oprócz redagowania oraz tworzenia własnych informacji na stronę internetową, zajmuje się również Telegazetą, obsługą platformy Twoje Info oraz tworzy internetowy kanał TVP Parlament.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *